Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Lewiatan uruchomił pierwszy sklep samoobsługowy. Obiekt działa także w dni wolne od handlu

To kolejny na polskim rynku, po rozwiązaniu wprowadzonym przez Carrefour, przykład rozbudowanej maszyny vendingowej

Kolejna sieć handlowa zdecydowała się na testy sklepu samoobsługowego. Obiekt tego typu pojawił się w Krakowie przy al. 29 Listopada, a uruchomił go Lewiatan. Także i w tym przypadku mowa raczej o dużej maszynie vendingowej (wielkości kiosku), niż o pełnoprawnym sklepie. Ważne jest jednak to, że automat będzie czynny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, także w święta.

Przeczytajcie także: 20 proc. automatów vendingowych w Polsce posiada terminale

Jak donosi serwis Wiadomości Handlowe, sklep oferuje m.in. pieczywo, dania gotowe, mięso paczkowane, nabiał, przekąski, napoje i słodycze. Pojawiła się też opcja zakupu gorących napojów z automatu. Produkty uzupełniane będą przez pracowników tradycyjnej placówki sieci, braki przed niedzielami niehandlowymi zostaną uzupełnione w sobotę wieczorem, więc klienci powinni znaleźć sporo produktów w dzień, gdy inne sklepy będą zamknięte.

Przedstawiciel Lewiatana zdradził, że niebawem powinny ruszyć kolejne obiekty tego typu. Zainteresowanie partnerów sieci tym projektem jest ponoć spore, chociaż nie podano szczegółów dotyczących kosztów przedsięwzięcia. Przyszłych klientów zainteresować może to, że obsługa sprzętu odbywa się w oparciu o panel dotykowy, a płatności realizowane są z pomocą karty lub Blika. Nie należy obawiać się tego, że produkty w szklanych opakowaniach albo jajka ulegną uszkodzeniu.

Przeczytajcie także: Amazon wprowadza gotówkę w sklepach Go

Warto przypomnieć, że podobny sklep pod koniec ubiegłego roku uruchomił w Warszawie Carrefour. Kilka miesięcy wcześniej, mogliście z kolei przeczytać o poznańskim Take&Go. Do tej placówki klient dostaje się z pomocą aplikacji na urządzeniu mobilnym. Oprócz artykułów spożywczych, w obiekcie można znaleźć chemię gospodarczą i kosmetyki. Wszystkim tym pomysłom daleko jednak do testowanego od kilku lat Amazon Go.

Źródło: Wiadomości Handlowe

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies