Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawostka z Wielkiej Brytanii. Visa ułatwi użytkownikom swoich kart dostęp do gotówki

Organizacja chce pomóc mieszkańcom mniejszych miejscowości, którym coraz mocniej doskwiera spadająca liczba bankomatów oraz oddziałów bankowych

Visa poinformowała o swoich planach w zakresie ułatwienia dostępu do gotówki mieszkańcom mniejszych miejscowości w Wielkiej Brytanii. Organizacja chce do tego wykorzystać cashback, a więc możliwość wypłaty gotówki przy okazji płatności kartą za zakupy. Chociaż usługa ta jest dostępna na Wyspach od 30 lat, to w ostatnich latach notowany jest spadek liczby transakcji tego typu. Aby to zmienić, Visa zamierza finansowo zachęcać sprzedawców i usługodawców do oferowania klientom cashbacku.

Przeczytajcie także: Visa inwestuje w brytyjski startup Currencycloud

Nowy program powstał z myślą o mieszkańcach tych miejscowości, którzy mają coraz większy problem z dostępnością gotówki: w ich wsiach lub miasteczkach brakuje darmowych bankomatów, a oddziały banków są likwidowane. W efekcie niektórzy z nich po gotówkę muszą jeździć do większych miast. Dla ludzi mniej mobilnych, w tym seniorów, to realna komplikacja codziennego życia.

Visa chce, by ludzie płacili jej kartami lokalnie i aby nie musieli wybierać się po gotówkę do większych ośrodków. Firma tłumaczy, że nagrodą dla biznesu będą nie tylko oferowane przez nią zachęty, ale też większa liczba klientów. Ci, mogąc wybrać gotówkę przy okazji zakupów w pobliskimi sklepie, nie będą wyjeżdżać do banku w większym mieście i przy okazji zaopatrywać się w tamtejszych centrach handlowych.

Przeczytajcie także: Amazon chce umożliwić klientom płacenie dłonią

Problem z dostępem do bankonotów i monet, narastający w wyniku ograniczania sieci bankomatów i placówek bankowych, dostrzegany jest w różnych częściach świata. Jest on szczególnie odczuwany przez seniorów, osoby z niepełnosprawnościami czy wykluczonych cyfrowo. Podejmowane są więc działania zmierzające do zagwarantowania nie tylko dostępu do gotówki, ale i jej akceptacji. W ich wyniku np. Amazon został zmuszony do przyjmowania gotówki w swoich bezobsługowych sklepach Go, a Nowy Jork zakazał dyskryminowania klientów płacących banknotami i monetami.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies