Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autopay rośnie. Z usługi korzysta już ponad 200 tys. klientów

W zwiększonej liczbie aktywacji pomaga trwająca właśnie promocja Autopay na przejazdy autostradą A4

Od początku stycznia 2020 roku kierowcy korzystający z płatności automatycznych Autopay mogą wydawać mniej na przejazd autostradą A4 Kraków-Katowice. Promocja sprawiła, że w dniach 1-20 stycznia liczba przejazdów opłacanych za pośrednictwem wspomnianego rozwiązania wzrosła o 43 proc. w porównaniu do trzech tygodni grudnia. Liczba nowych rejestracji w systemie również rośnie: w styczniu było ich o 63 proc. więcej niż w grudniu.

Promocja ma potrwać przynajmniej do końca marca 2020 roku. Stalexport Autostrada Małopolska, czyli spółka zarządzająca tym odcinkiem drogi, chce w ten sposób upłynnić ruch w miejscach poboru opłat. Wprowadzenie videotollingu (płatności za przejazdy przy wykorzystaniu rozpoznawania numerów rejestracyjnych auta przez kamerę) sprawiło podobno, że na bramkach udało się uzyskać trzy razy większą przepustowość w porównaniu do punktów z tradycyjną obsługą.

Przeczytajcie także: Autopay na A2 prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami

W ramach promocji kierowcy korzystający z rozwiązań Autopay, A4Go i Telepass płacą za przejazd na każdej bramce od 3 do 5 zł mniej niż standardowo. W przypadku aut osobowych opłata wynosi 7 zł.

Opracowany przez spółkę Blue Media system Autopay pozwala przejechać autostradą bez konieczności zatrzymywania się, by zapłacić przy bramkach. Aby zostać jego użytkownikiem, należy zarejestrować się za pośrednictwem aplikacji lub na stronie autopay.pl, dodać swój pojazd oraz kartę płatniczą. Środki z tej ostatniej będą pobierane automatycznie, gdy urządzenia na bramkach odczytają tablicę rejestracyjną. Warto wspomnieć, że podczas podróży nie trzeba uruchamiać aplikacji, ani nawet mieć przy sobie telefonu z zainstalowaną apką.

Przeczytajcie także: W PeoPay pojawią się bilety oraz płatności za autostrady

Z płatności Autopay korzysta już 200 tys. osób. Na odcinku Kraków-Katowice system został wprowadzony w połowie lipca 2019 roku. Rozwiązanie działa także na autostradzie A1 prowadzącej nad morze. Na tej drodze usługa ma konkurencję – aplikację SkyCash, która niedawno wystartowała z akcją promocyjną trwającą do 10 lutego. Z jej pomocą można otrzymać zwrot w wysokości 10 zł za pierwszy przejazd. Natomiasty operator Autopay deklaruje, że jeszczde przed wakacjami za pomocą tej usługi będzie można płacić za przejazd A2.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies