Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autopay na A2 prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami. Wiceprezes Blue Media zdradza plany rozwoju usługi

Aplikacja Autopay zostanie wkrótce także wyposażona w dodatkowe funkcje, m.in. możliwość opłacania postoju na parkingach lotniskowych

Plany dotyczące rozwoju usługi Autopay zdradził Andrzej Antoń, wiceprezes operatora aplikacji – trójmiejskiej firmy Blue Media, w wywiadzie dla serwisu green-news.pl. Przedstawiciel BM powiedział, że prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami za pomocą Autopay będzie można płacić za przejazd autostradą A2.

Przeczytajcie także: Promocja na A4 dla użytkowników Autopay

Aktualnie Autopay pozwala na automatyczne płatności za przejazdy autostradą A1 oraz odcinkiem A4 między Krakowem a Katowicami. Antoń zadeklarował, że reprezentowana przez niego firma prowadzi także rozmowy z instytucją zarządzającą drugim odcinkiem A4, którym można dojechać do Wrocławia. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy ewentualnie i tam będzie można płacić za przejazd Autopay. Natomiast wiadomo, że jej funkcjonalność będzie rozbudowywana, m.in. o możliwość wnoszenia opłat za postój na parkingach lotniskowych.

Przeczytajcie także: SkyCash też pozwala na płatności za autostrady

Autopay to aplikacja mobilna, w której można wprowadzić numery rejestracyjne samochodu, a także dodać kartę bankową. Dzięki temu na bramkach wjazdowych i zjazdowych z niektórych odcinków dróg system rozpoznaje auto po tablicy rejestracyjnej i podnosi automatycznie szlabany. Płatność jest regulowana z rachunku podpiętej karty. Aktualnie trwa promocja, dzięki której korzystając z Autopay na A4 można zaoszczędzić 30 proc. Więcej na ten temat w tekście Promocja dla użytkowników Autopay. Do końca marca za przejazd A4 zapłacą o 30 proc. mniej.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies