Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PIN pad do kasy fiskalnej online. Nowe rozwiązanie dla akceptujących karty od firmy PayTel

Urządzenie oferowane przez PayTel jest alternatywą np. dla tradycyjnych zestawów: kasa plus terminal, a jego największą zaletą jest integracja z kasą fiskalną

PayTel, jeden z działających na polskim rynku agentów rozliczeniowych (operatorów terminali płatniczych), wprowadził do swojej oferty nowe rozwiązanie, które może zainteresować właścicieli punktów handlowych i usługowych. Szczególnie dotyczy to tych przedsiębiorców, którzy zobowiązani są do zainstalowania tzw. kasy fiskalnej online (kasa połączona przez internet z systemami służb skarbowych). Chodzi o tzw. PIN pad podłączany do kasy fiskalnej online, który przy okazji wymiany lub instalacji kasy umożliwia rozpoczęcie akceptacji płatności bezgotówkowych.

Przeczytajcie także: Oto najwięksi operatorzy terminali płatniczych w Polsce

PIN pad to urządzenie pozwalające na zainicjowanie transakcji bezgotówkowej zbliżeniowo lub w tradycyjny sposób, po włożeniu karty do terminala płatniczego. Urządzenie zaoferowane przez PayTel połączone jest z kasą fiskalną online za pomocą kabla USB. Dzięki temu jest ono cały czas gotowe do pracy, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych zasilaczy oraz nie występują problemy z komunikacją. Jego dodatkową zaletą w porównaniu np. z przenośnym terminalem może być fakt, że może być ono na stałe skierowane w kierunku klientów a sprzedawca nie musi wykonywać na nim żadnych czynności związanych z transakcją.

PayTel pisze w informacji na temat swojego PIN pada, że jego dodatkową zaletą jest tradycyjna klawiatura. Pomaga ona we wprowadzaniu kodu PIN osobom starszym i niedowidzącym. Przypomnę, że obecnie coraz popularniejsze stają się terminale z ekranem dotykowym. To funkcjonalne rozwiązania jednak sprawiają trudności we wprowadzaniu kodu osobom z niepełnosprawnością wzroku. W przypadku PIN pada oferowanego przez PayTel tego problemu nie ma. Urządzenie współpracuje z kasami online Novitus: Nano, Mała, Sento, Next, One oraz Elzab: K10, Mini, Mini LT, Jota.

Przeczytajcie także: SIBS proponuje karty przyjazne dla środowiska

PayTel deklaruje, że oferuje klientom wiele wariantów umowy na korzystanie z PIN pada, a skorzystać z niego mogą także firmy uprawnione do uczestnictwa w programie fundacji Polska Bezgotówkowa. Instytucja ta finansuje użytkowanie terminala płatniczego przez 12 miesięcy w przypadku przedsiębiorców, którzy nie akceptowali kart przez rok przed przystąpieniem do programu. Po zakończeniu okresu finansowania przez fundację firma może odstąpić od umowy lub kontynuować ją na warunkach rynkowych. Koszt utrzymania PIN pada jest nawet o połowę niższy niż dzierżawa tradycyjnego terminala, która na rynku wiąże się z wydatkiem ok. 30-40 zł miesięcznie

Kasy fiskalne online to rozwiązanie jakie zostało wprowadzone na polski rynek w maju ubiegłego roku. Od stycznia bieżącego roku dla firm reprezentujących niektóre branże ich stosowanie stało się obowiązkowe. Dotyczy to np. stacji benzynowych czy warsztatów samochodowych. W kolejnych okresach obowiązkiem tym obejmowane będą następne branże. Docelowo wszyscy przedsiębiorcy, rejestrujący przychód za pomocą kas, będą musieli stosować urządzenia onlinowe.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies