Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejne zmiany na Allegro. Nowe forum oraz lepsze dane na temat terminu dostawy

Czas dostawy produktów zamawianych na Allegro będzie wyliczany na podstawie rzeczywistych danych dotyczących przesyłek a nie deklaracji sprzedającego

Operator Allegro, największej na polskim rynku platformy e-commerce poinformował swoich użytkowników o wprowadzeniu kilku nowości. Wśród nich wymienić trzeba m.in. nowe forum dyskusyjne dla kupujących i sprzedających, działające od kilku dni pod nazwą Allegro Gadane. Firma pisze, że serwis ten umożliwia wymianę opinii i zadanie pytania na dowolny temat związany z funkcjonowaniem Allegro. Aby korzystać z serwisu Allegro Gadane, należy się tam zarejestrować.

Przeczytajcie także: Sprzedający na Allegro zapłacą prowizję od kosztu przesyłki

Druga nowość dotyczy informacji na temat przewidywanego terminu dostawy zamówionych na Allegro produktów. Jak firma pisze w komunikacie, do tej pory klientów o terminie dostawy informowano na podstawie deklaracji sprzedającego oraz firm przewozowych. Określana była konkretna data, przedział dat lub liczba dni. – W poniedziałek uruchomiliśmy mechanizm, który pozwoli nam wyświetlać przewidywany czas dostawy na podstawie danych rzeczywistych – pisze Allegro.

Przeczytajcie także: PayPo rozwija odroczone płatności

Na razie dane na temat czasu dostawy wyliczane na podstawie danych rzeczywistych są widoczne tylko dla części kupujących. Aby je podać, Allegro grupuje oferty według zadeklarowanego przez sprzedawcę czasu wysyłki (1 dzień, 3 dni itp.) i dla każdej takiej grupy osobno oblicza czas wysyłki na podstawie statystyk. Wyświetla go następnie w ofertach. Do obliczeń używa zestawu obiektywnych algorytmów.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies