Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bilety komunikacji miejskiej można kupić w aplikacji Ubera. Na razie nie w Polsce

Las Vegas jest drugim miastem, w którym amerykańska korporacja testuje takie rozwiązanie

Uber zaoferował użytkownikom swojej aplikacji nową usługę. Przynajmniej tym, którzy mieszkają w Las Vegas albo wybierają się do światowej stolicy hazardu. Od kilku dni mogą oni kupować bilety komunikacji miejskiej największego miasta stanu Nevada. Czas ogłoszenia nowości nie jest przypadkowy – w LV od kilku dni odbywają się targi elektroniki użytkowej CES. Tym samym Uber dał dziennikarzom z całego świata możliwość przetestowania dodatkowych funkcji.

Korzystając z apki Ubera można od kilku dni nabyć bilety Regionalnej Komisji Transportu Południowej Newady, czyli operatora miejskich autobusów. Cena będzie taka sama, jak w przypadku dostępnych do tej pory rozwiązań, a wachlarz dostępnych biletów ma być szeroki: od jednorazowych, po okresowe. Co istotne, po kupnie, bilet jest widoczny także w trybie offline. W aplikacji pojawiły się także informacje na temat rozkładów jazdy, praktyczne wskazówki dotyczące planowania podróży czy szczegółowe trasy.

Przeczytajcie także: Uber stracił licencję na działalność w Londynie

Uber korzysta w tym projekcie ze wsparcia londyńskiej firmy Masabi, a LV stał się drugim miastem, w którym testowany jest mariaż z publicznym transportem – w maju ubiegłego roku podobne rozwiązanie wprowadzono w Denver. Na tych miastach z pewnością się nie skończy. Firma z jednej strony będzie chciała oddalić od siebie słowa krytyki wynikające z podkopywania pozycji transportu zbiorowego, a z drugiej musi szukać nowych rozwiązań, które pozwolą jej poprawić wyniki finansowe. W samym tylko drugim kwartale 2019 r. Uber odnotował ponad 5,2 mld dolarów straty netto.

Jednocześnie korporacja chwali się pomysłem wprowadzania do miast latających taksówek, produkowanych m.in. przez koncern Hyundai.

Chociaż w Polsce nie można jeszcze kupować biletów zbiorkomu w aplikacji Ubera, to samo rozwiązanie jest u nas dość dobrze znane. Wystarczy wspomnieć, że tylko w III kwartale ubiegłego roku z pomocą smartfonów wydaliście na ten cel przeszło 31 mln zł. W gronie najpopularniejszych operatorów znaleźli się moBiLET, SkyCash, Jakdojade oraz mPay.

Przeczytajcie także: W PeoPay pojawią się bilety oraz płatności za autostrady

Warto dodać, że funkcje zakupu biletów czy płacenia za parkowanie trafiają też do aplikacji bankowych. Z usług przywołanego już moBiLET bezpośrednio w swojej apce bankowej mogą korzystać klienci Millennium, Santandera, BNP Paribas czy PKO. Ten ostatni bank uruchomił jakiś czas temu promocję, w której można dostać pieniądze na parę przejazdów. Wystarczy z pomocą aplikacji IKO trzy razy kupić bilet na komunikację publiczną.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies