Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bankowcom można ufać, ale nie bezgranicznie. Lubińska policja zatrzymała jednego, który brał pożyczki na nazwisko swojego klienta

Teraz policja szuka osób, które mu pomagały. Opublikowała wizerunki podejrzanych

36-letni pracownik oddziału jednego z banków w Lubinie okazał się wyjątkowo nieuczciwy. Jak ustaliła tamtejsza policja, zawierał fikcyjne umowy pożyczek na nazwisko jednego ze swoich klientów. Posługiwał się przy tym podrobionymi dokumentami. Nim proceder wyszedł na jaw, byłemu już bankowcowi udało się zaciągnąć pożyczki na kwotę niemal 155 tys. zł. Policja udaremniła próbę kradzieży kolejnych 170 tys. zł.

Przeczytajcie także: ING sprawdzi zachowanie klientów w internecie

Jak pisze policja w swoim komunikacie, mężczyzna oszukańczy proceder prowadził przez kilka miesięcy. Pomagało mu przy tym kilka osób, które są aktualnie poszukiwane. Policja opublikowała ich wizerunki i prosi o kontakt wszystkich, którzy mogą znać podejrzanych (zdjęcia poszukiwanych można znaleźć tutaj). Działali nie tylko na terenie Lubina, ale także Warszawy i Pruszkowa.

Przeczytajcie także: Ostrzeżenie BNP Paribas przed kolejną platformą internetową

Wyłudzanie pożyczek i kredytów na nazwiska nieświadomych tego klientów to proceder, z którym banki walczą niemal od zawsze. W Polsce zjawisko jest ograniczone m.in. dzięki funkcjonowaniu bazy Dokumenty Zastrzeżone. Trafiają tam informacje o zagubionych lub skradzionych dowodach osobistych, paszportach, itd. Dodanie dokumentu do tej bazy prowadzonej przez Związek Banków Polskich sprawia, że nie można za jego pomocą wnioskować o kredyt czy pożyczkę. Niestety, nie zabezpiecza to klientów przed działalnością nieuczciwych pracowników banków.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies