Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
O polskich blockchainowych bankach jakby ostatnio ciszej. A na Wyspach jeszcze w styczniu ma ruszyć Ziglu

Ziglu to kryptowalutowy startup z aplikacją mobilną i kartą płatniczą, za którym stoi współtwórca Starling Banku

Jeszcze w tym miesiącu wystartować ma Ziglu. To brytyjski, kryptowalutowy startup, oczekujący na licencję instytucji pieniądza elektronicznego. Ma oferować m.in. aplikację mobilną, która pozwoli zarządzać rachunkiem płatniczym w tradycyjnej walucie, jak i portfelem pięciu kryptowalut. Ziglu będzie pozwalać na wymianę walut, przelewy a także płatności za pomocą karty z logo Mastercarda.

Przeczytajcie także: Horum Bank ma wystartować jako firma pożyczkowa

Twórcą Ziglu jest Mark Hipperson, współzałożyciel Starling Banku, jednego z najbardziej znanych na Zachodzie challenger banków. Projekt jest finansowany ze środków własnych Hippersona oraz przy wsparciu aniołów biznesu. Ambicją Ziglu jest przetworzenie w pierwszym roku działalności transakcji o wartości miliarda dolarów. Firma ma rozpocząć działalność początkowo tylko w Wielkiej Brytanii, ale jeszcze w III kw. tego roku chce wejść z ofertą do Stanów Zjednoczonych.

Przeczytajcie także: Janusz Diemko doradcą w Mobilum

Tymczasem nowe przedsięwzięcia wykorzystujące blockchain i kryptowaluty powstają również w Polsce lub są budowane przez managerów z Polski. W pierwszej kolejności wymienić tu trzeba choćby Horum, założony przez byłego wiceprezesa PKO Jacka Obłękowskiego. Projekt wykuwa się już od dłuższego czasu. Trwają również prace nad uruchomieniem Mobilum, fintechu tworzonego m.in. przez Wojciecha Kaszyckiego. Ma oferować aplikację, która umożliwiać będzie wymianę tradycyjnych walut na cyfrowe bezpośrednio z karty płatniczej.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies