Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zastrzeganie dokumentu w mBanku jeszcze łatwiejsze. Teraz zrobicie to także przez aplikację

mBank jest jednym z pierwszych na rynku, który pozwala zastrzegać dokument w ten sposób

W markecie Google Play możecie znaleźć datowaną na 6 czerwca aktualizację aplikacji mBanku, która zawiera funkcję zastrzegania dokumentu tożsamości oraz zmiany danych. Wcześniej mBank pozwalał wykonywać takie operacje zdalnie, ale trzeba było w tym celu logować się do internetowego serwisu transakcyjnego lub dzwonić na infolinię instytucji.

Przeczytajcie także: Wpłatomat kasjerski - nowe urządzenie od mBanku

Zastrzeganie np. dowodu osobistego w banku polega na dodaniu go do prowadzonej przez Związek Banków Polskich bazy Dokumenty Zastrzeżone. Dopełnienie tej formalności jest ważne, bo to z tej bazy korzystają banki i inne instytucje finansowe sprawdzając klientów ubiegających się np. o kredyty czy pożyczki. Jeśli nie dodacie utraconego przez siebie dowodu osobistego czy paszportu do bazy Dokumenty Zastrzeżone, nieuczciwy znalazca może próbować zaciągnąć kredyt na Wasze konto.

Przeczytajcie także: mBank kończy z moneybackiem

Zastrzegać dokumenty w bazie prowadzonej przez ZBP można praktycznie w każdym oddziale większości banków na rynku. Jednak jeżeli robicie to w instytucji, z którą nie macie bliższych relacji, może ona pobrać od Was za to prowizję. Bank, w którym macie rachunek, powinien dokument zastrzec bezpłatnie. Wiele instytucji pozwala to robić zdalnie, za pomocą serwisu transakcyjnego. mBank jest zdaje się jednym z pierwszych, o ile nie pierwszym, w którym uczynicie to także przez aplikację mobilną.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies