Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pamiętacie bank Sync.? Będzie kolejny, tym razem uruchamia go były menedżer Revoluta

Twórcy nowego banku uważają, że ich rozwiązanie to przyszłość bankowości w jednej aplikacji

Firma określająca się mianem "pierwszego na świecie smartbanku", zawiesza sobie wysoko poprzeczkę i musi być naprawdę innowacyjna, jeśli chce trafić ze swoją usługą do szerokiego grona odbiorców. Takie wyzwanie stawiają przed sobą twórcy Sync. Nazwa w Polsce jest dobrze znana, bo kilka lat temu pod taką marką ruszyły usługi spółki córki Aliora, później przemianowanej na działające do dziś T-Mobile Usługi Bankowe.

Przeczytajcie także: Revolut i open banking. Do aplikacji można już dodawać konta 16 banków

Z opisu Sync. wynika, że będzie to hub dla wielu usług, nie tylko bankowych. Użytkownik będzie mógł utworzyć konto w aplikacji w ciągu kilku minut i połączyć je z już istniejącymi kontami bankowymi oraz kartami. Przenoszenie pieniędzy między nimi ma być bardzo proste, podobnie jak dzieje się to np. w aplikacji Revoluta.

Wielkim atutem nowego rozwiązania ma być obracanie wieloma walutami. Klient będzie w stanie nie tylko przechowywać je w swoim portfelu, ale też wymieniać przy korzystnych kursach i bez ukrytych opłat. Problemu nie będzie sprawiać też przesyłanie pieniędzy innym użytkownikom, załatwi się to podobno kilkoma ruchami palca. Do tego twórcy dorzucili Marketplace, w którym znaleźć będzie można usługi i produkty partnerów Sync. Ten wątek jest ciekawy, ponieważ twórcy aplikacji są w stanie przygotowywać specjalne oferty w oparciu o przyzwyczajenia użytkowników.

Przeczytajcie także: Revolut wprowadzi pożyczki i kredyty?

Oczywiście nie zabraknie narzędzi do śledzenia i planowania wydatków oraz zarządzania budżetem. Można będzie też zarządzać finansami innych osób, co powinno zainteresować rodziców. Do aplikacji podpinana będzie karta Mastercard (kod CVC generowany będzie w aplikacji). Warto dodać, że za projektem stoi osoba z dużym doświadczeniem w branży – Ricky Lee. Menedżer ten odpowiadał przez kilka lat za strategię i rozwój produktu w Revolucie. Na liście jego byłych pracodawców znajduje się też Lloyds Bank, Orange czy Sky. Aplikacja ma być odpalona w przyszłym roku, ale osoby zainteresowane nią, mogą już wpisywać się na listę oczekujących.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies