Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już możecie kupować sprzęt przez odroczone płatności. Allegro wprowadziło usługę Zapłać Później do kategorii Elektronika

Allegro współpracuje przy odroczonych płatnościach z polskim fintechem PayPo

Allegro poinformowało swoich użytkowników o rozszerzeniu dostępu do usługi Zapłać Później. Od teraz można z niej korzystać także przy zakupach w kategorii Elektronika, na co duża część kupujących z niecierpliwością czekała. Dzięki temu odroczone płatności na Allegro dostępne są w kilkunastu kategoriach. Oprócz Elektroniki także w działach: Dziecko, Dom i ogród, Firma, Kolekcje i sztuka, Moda (z wyjątkiem kategorii Biżuteria i zegarki), Motoryzacja, Sport i turystyka, Supermarket, Kultura i rozrywka, Uroda i Zdrowie.

Przeczytajcie także: Płatności odroczone trafią na Answear.com

Zapłać Później, to usługa umożliwiająca płatność za zakupy 30 dni od złożenia zamówienia. Z tym że sklep otrzymuje należność od razu i niemal od razu może przystąpić do kompletowania i wysyłki paczki. Finansowanie bierze na siebie partner Allegro, którym w tym wypadku jest polski fintech PayPo. Spółka ta jest jedną z kilku firm działających na rynku, rozwijających odroczone płatności (była nominowana do tegorocznych fintechowych nagród cashless.pl w kategorii Fintech Future).

Przeczytajcie także: UOKiK wszczyna postępowanie wobec Allegro

Usługi z zakresu odroczonych płatności to stosunkowa nowość na polskim rynku. Dostawcy bardzo ostrożnie zwiększają do nich dostęp ze względu na ryzyko ewentualnych fraudów. Zakładam, że to dlatego dopiero teraz PayPo zdecydowało się obsługiować także nabywców elektroniki. Wciąż obowiązuje dość niski limit wartościowy zakupów, jakie można realizować przy pomocy Zapłać Później. Przy pierwszej płatności to 500 zł. Przy kolejnych limit może wzrosnąć do 1,2 tys. zł.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies