Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Czatbot GObot ma przyspieszyć decyzje leasingowe. Ale umowy wciąż nie da się podpisać zdalnie

Na razie branża leasingowa w procesie cyfryzacji usług jest zapóźnienia w porównaniu np. z bankami

GO-leasing, partnerska sieć brokerów leasingu w Polsce, wprowadziła na rynek narzędzia, dzięki którym osoby zainteresowane tą formą finansowania mogą szybko poznać decyzję o jego przyznaniu i podpisać umowę. Dla użytkowników popularnego Messengera przygotowano GObota pomagającego w procesie ubiegania się o leasing. Osoby, które nie korzystają z tego komunikatora, mają do dyspozycji platformę internetową LeasinGOnline. Z narzędzi tych można zrobić użytek o dowolnej porze, także w weekendy.

Przeczytajcie także: Carsmile wprowadza e-leasing

Nowe rozwiązania mają sprawić, że klient błyskawicznie obliczy raty, złoży wniosek online i niemal natychmiast pozna decyzję firmy leasingowej. Jeśli ta będzie pozytywna, pojawi się możliwość szybkiego podpisania umowy. Tego niestety nie można zrobić zdalnie i wciąż musi to odbyć się w drodze bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem usługodawcy, co wynika z przepisów.

Z pomocą wspomnianych rozwiązań cyfrowych można wziąć w leasing dowolny przedmiot, nowy lub używany. Największym zainteresowaniem narzędzie będzie się pewnie cieszyć wśród kierowców, bo to samochody są najczęściej leasingowanym w Polsce przedmiotem.

Przeczytajcie także: Leasingowanie auta w Polsce to droga przez mękę

LeasinGOnline, a zwłaszcza GObot mają być odpowiedzią na zmieniającą się rzeczywistość, wprowadzanie innowacji w usługi finansowe i nowe potrzeby oraz wymagania klientów. Rośnie liczba użytkowników, którzy chcą załatwiać swoje sprawy z poziomu smartfona. Grzegorz Olszewski, prezes GO-leasing, jest przekonany, że konkurencja będzie rozwijała podobne narzędzia. Dlatego jego firma zamierza wprowadzać nowe funkcje do swoich produktów. Na razie z GObota i platformy LeasinGOnline będą mogli korzystać przedsiębiorcy, ale w przyszłości zostaną one udostępnione także konsumentom.

Firmy leasingowe starają się nadrabiać zaległości wobec innych branż, np. banków. Idzie im to jednak opornie a wspomniane już przepisy nie pomagają w pełnej cyfryzacji procesu leasingowego. Finansowanie w ten sposób zakupu np. samochodów wciąż bywa drogą przez mękę.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies