Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Operator Autopay chwali się statystykami. Z aplikacji korzysta już 170 tys. osób

Autopay to rozwiązanie umożliwiające automatyczne płatności za przejazdy autostradami w Polsce

Operator aplikacji Autopay – trójmiejska spółka Blue Media, opublikowała dziś statystyki dotyczące popularności apki. Wynika z nich, że za pomocą Autopay płatności za przejazdy autostradami reguluje już 170 tys. kierowców. Od momentu uruchomienia aplikacji przy wykorzystaniu Autopay opłacono 900 tys. przejazdów. W przypadku autostrady A1 prowadzącej nad Bałtyk aplikacja służy do opłacania od 10 do 15 proc. przejazdów średnio dziennie. W przypadku A4 to ok. 5 proc. dziennie.

Przeczytajcie także: Orlen może wprowadzić seamless payments

Autopay to aplikacja, w której należy podać numery rejestracyjne samochodu i powiązać z nią kartę płatniczą. Następnie podczas wjazdu na płatny odcinek drogi system zainstalowany na bramkach rozpoznaje tablice rejestracyjne i automatycznie podnosi szlabany. Podobnie dzieje się przy zjeździe z autostrady. Należność za przejazd jest automatycznie pobierana z rachunku karty bankowej. Autopay działa na całym płatnym odcinku A1 oraz między Krakowem i Katowicami na autostradzie A4.

Przeczytajcie także: Autopay już nie tylko na autostradach

Jak wynika z dzisiejszej informacji prasowej, na przyszły rok planowane jest udostępnienie możliwości opłacania przy pomocy Autopay przejazdów kolejnym autostradami. Z moich informacji wynika, że w pierwszej kolejności może to być autostrada A2. Przy pomocy Autopay będzie można wkrótce płacić również za postój np. na lotniskowych parkingach. W samej aplikacji mają pojawić się nowości, np. wirtualna portmonetka.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies