Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autopay już nie tylko na autostradach. Podobne rozwiązanie zaimplementowano właśnie w bezobsługowym sklepie Take&GO

Dzięki systemowi dostarczonemu przez twórcę Autopay – firmę Blue Media, płatności w sklepie Take&GO odbywają się całkowicie automatycznie

Trójmiejska firma Blue Media pochwaliła się wdrożeniem płatności w pierwszym w Polsce bezobsługowym sklepie Take&GO, który ruszył niedawno w Poznaniu. Aby wykonać zakupy w tej placówce i móc za nie zapłacić, należy pobrać odpowiednią aplikację i dodać do niej kartę (debetową lub kredytową). Z jej rachunku regulowane będą należności. Odbywa się to automatycznie, bez konieczności wykonywania przez klienta jakichkolwiek dodatkowych czynności.

Przeczytajcie także: Nowa usługa w aplikacji Autopay

Jak to działa? Wchodząc do sklepu należy zbliżyć do czytnika wygenerowany w aplikacji sklepowej kod QR. Wszystkie produkty w sklepie są oznakowane tagami RFiD (automatycznie odczytywanymi drogą radiową), i podlegają automatycznemu zliczeniu. Klienci nie muszą skanować kodów produktów. Po zatwierdzeniu listy zakupów w komórce po prostu przechodzą przez specjalną strefę płacenia, a należność jest pobierana automatycznie.

Przeczytajcie także: Autopay coraz popularniejsze

System płatności wykorzystywany w aplikacji Take&GO działa w oparciu o autorskie rozwiązanie płatnicze Blue Media wpisujące się w trend tzw. seamless payments. Na podobnej zasadzie jak w przypadku sklepu Take&GO działa usługa automatycznych płatności Autopay. Od lata tego roku można za pomocą aplikacji Autopay płacić za korzystanie z płatnych odcinków autostrad A1 i A4.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies