Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klientów mBanku czeka weekend bez dostępu do konta

Co masz zrobić jutro zrób dzisiaj. To przysłowie do serca powinni sobie wziąć zwłaszcza klienci mBanku, którzy na ten weekend zaplanowali nocne zakupy albo serię przelewów

To nie będzie normalna sobota i niedziela dla kilku milionów klientów mBanku. Przez najbliższe dwa dni siły informatyczne instytucji zakończą ostatni etap wdrażania nowego systemu transakcyjnego, czyli przeniosą na niego osoby posiadające konto w dawnym MultiBanku. Dla wszystkich użytkowników rachunków mBanku, nie tylko „multibankowców", będzie to oznaczać pewne utrudnienia.

Zaczną się już dzisiaj o północy. Wtedy przestanie działać serwis transakcyjny oraz aplikacja mobilna. Nie będzie więc można wykonywać przelewów, zakładać lokat, itp. Taki stan potrwa aż do poniedziałku do godziny 6 rano. W tym czasie transakcji, w tym wpłat na rachunki, nie będzie można dokonywać również w oddziałach mBanku oraz przez wpłatomaty. Natomiast już od godz. 13 dzisiaj nie można wykonywać przelewów walutowych oraz SWIFT między rachunkami w mBanku i dawnym MultiBanku.

Przeczytajcie także: Przelewy ekspresowe przyspieszają

Biuro prasowe instytucji uprzedza również, że w czasie weekendu będą dwie przerwy, w trakcie których nie będą działać karty płatnicze. Klienci mBanku muszą pamiętać, że kartą nie zapłacą i nie podejmą gotówki z bankomatu w nocy z piątku na sobotę, między godz. 5 a 8.30, oraz w nocy z soboty na niedzielę, w godz. 1.00 a 4.00. W przypadku klientów dawnego MultiBanku oraz Private Bankingu przerwy będą w nocy z piątku na sobotę w godz. 2.00-5.00 oraz z soboty na niedzielę w godz. 1.00-4.00.

Natomiast klienci dawnego MultiBanku powinni dobrze zapamiętać wygląd serwisu transakcyjnego, którego używają jeszcze dzisiaj, bo za dwa dni obudzą się w zupełnie innej rzeczywistości. Jeżeli należycie do tej grupy, wykonajcie przelewy dzisiaj, bo w poniedziałek ogarnięcie tematu może zająć Wam nieco więcej czasu niż dziś. Wasz serwis transakcyjny będzie wyglądał mnie więcej tak:

zrzut wykadrowany

Na szczęście dzięki migracji na nowy system klienci byłego MultiBanku będą mogli wreszcie korzystać z nowej aplikacji, która uznawana jest za jedną z najlepszych na rynku. Łatwe logowanie, podstawowe funkcje wyciągnięte na pulpit, system Blik oraz mobilne płatności zbliżeniowe to cechy apki mBanku, które powinny przypaść im do gustu.

Przeczytajcie także: Klienci Meritum dostaną nowe numery rachunków i stracą aplikację

Powinni też pamiętać, że tego rodzaju wydarzenia, czyli poważne zmiany w systemach transakcyjnych, są często wykorzystywane przez cyberprzestępców do ataków. W szczególności należy więc pamiętać, by nie wchodzić na stronę banku przez linki w poczcie elektronicznej i nie podawać danych logowania na stronach o dziwnych adresach.

Tymczasem w przyszłym tygodniu przenosiny do systemu Aliora czekają klientów Meritum. Wówczas też będą utrudnienia zarówno dla użytkowników kont Meritum jak i Aliora. Ale o tym przypomnę Wam za kilka dni.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies