Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Duży cios w kryptowalutowy projekt Facebooka. Librę opuszczają m.in. Mastercard, Visa, eBay i Stripe

Wcześniej podobną decyzję podjął też PayPal

Jak doniósł wczoraj Financial Times, pięć kolejnych firm wycofało się ze stowarzyszenia, które razem z Facebookiem ma zbudować kryptowalutę Libra. Z projektu zrezygnowały: Mastercard, Visa, eBay, Stripe i Mercado Pago. Przedstawiciele instytucji w oświadczeniach przekazanych FT stwierdzają kurtuazyjnie, że Libra ma ogromny potencjał, będą jej kibicować i w przyszłości może wrócą do projektu, ale będzie to zależne od spełnienia przez dostawcę tego rozwiązania wymogów regulacyjnych.

Przeczytajcie także: PayPal opuścił kryptowalutowy projekt Facebooka

Libra to pomysł na kryptowalutę zaproponowany przez Facebooka. Do stowarzyszenia, które ma nią zarządzać, weszło pierwotnie 28 firm z branży finansowej a w szczególności – płatniczej. Libra ma wystartować w przyszłym roku. W najbliższy poniedziałek ma dojść do spotkania przedstawicieli wszystkich zainteresowanych dalszym uczestnictwem w projekcie firm. Podczas narady ma zostać wybrane kierownictwo Libry.

Przeczytajcie także: Facebook tworzy własną kryptowalutę

Ogłoszona wczoraj decyzja o opuszczeniu stowarzyszenia Libra przez pięć firm to kolejny cios w kryptowalutowy koncept Facebooka. W ubiegłym tygodniu podobną decyzję podjął PayPal. Większość instytucji, które zrezygnowały z udziału w projekcie Libra, argumentuje to wątpliwościami prawnymi i ryzykiem, iż nowa kryptowaluta może ułatwiać pranie pieniędzy oraz zagrozić stabilności systemu finansowego.

Fot. BTC Keychain CC BY 2.0

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies