Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KIR przyłączy do systemu Express Elixir kolejny bank. Ma umowę z KBS z Krakowa

KBS to jeden z największych w Polsce banków spółdzielczych działających niezależnie od ogólnopolskich zrzeszeń

KIR poinformował przed chwilą o podpisaniu umowy z Krakowskim Bankiem Spółdzielczym na przystąpienie do systemu Express Elixir. Bank ten jest jednym z największych przedstawicieli swojego sektora działającym w Polsce i systematycznie rozbudowuje ofertę o nowoczesne rozwiązania. Przypomnę, że instytucja od dawna już oferuje m.in. płatności mobilne Google Pay a od sierpnia bieżącego roku – przelewy ekspresowe w systemie Blue Cash. Na razie nie podano, kiedy wprowadzi analogiczne rozwiązanie w oparciu o system Express Elixir.

Przeczytajcie także: Garmin Pay już dostępne dla klientów SGB

Express Elixir umożliwia realizację transakcji w trybie 24/7. Obecnie korzystać z niego mogą klienci 13 banków komercyjnych a także wielu banków spółdzielczych z obu zrzeszeń, czyli BPS i SGB. Przelewy w systemie Express Elixir można też realizować na rachunki prowadzone dla instytucji publicznych przez Narodowy Bank Polski.

Przeczytajcie także: Wakacyjne spowolnienie w szybkich przelewach

Jak wynika z tegorocznego badania Kantar TNS, zrealizowanego na zlecenie KIR i Związku Banków Polskich, już 36 proc. klientów bankowości elektronicznej uważa, że przelewy natychmiastowe powinny być standardową usługą stosowaną przy każdej transakcji. Dla porównania, w 2018 r. odsetek ten wynosił 24 proc. Niestety, większość instytucji traktuje szybkie przelewy jako usługę premium i każe sobie za nią dość słono płacić. Zdaje się, jedynym wyjątkiem jest tu Santander, który od ponad roku przelewy ekspresowe użytkownikom swojego flagowego produktu oferuje bez dodatkowych opłat.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies