Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w zarządzie KIR-u. Odchodzi wiceprezes Michał Szymański

Na razie nie wiadomo, kto i kiedy go zastąpi

Michał Szymański, wieloletni wiceprezes KIR-u, rezygnuje ze stanowiska. Z moich informacji wynika, że obecną funkcję pełnić będzie do końca bieżącego roku. Na razie nie wiadomo, kto oraz kiedy go zastąpi. Decyzję w tej sprawie w najbliższym czasie mają podjąć władze spółki, na czele której stoi Piotr Alicki. Ten ma wieloletnie doświadczenie w pracy z systemami rozliczeniowymi KIR.

Przeczytajcie także: Jest nowy szef Visy na region

Michał Szymański w KIR pracuje od 1995 roku. Z jego profilu w portalu Linkedin wynika, że do 2007 roku był dyrektorem odpowiedzialnym za kilka obszarów, w tym za e-commerce i strategię. Na fotel wiceprezesa awansował prawie 12 lat temu i jest odpowiedzialny za obszar rozliczeniowy. Jest też członkiem Rady Dyrektorów EACHA (Europejskie Stowarzyszenie Izb Rozliczeniowych). Studiował na Uniwersytecie Warszawskim i SGH.

Przeczytajcie także: Tadeusz Kościński nowym wiceministrem finansów

KIR to jedna z najważniejszych spółek infrastrukturalnych w polskich finansach. Zarządza takimi międzybankowymi systemami rozliczeniowymi jak Elixir czy Express Elixir. Dostarcza także rozwiązanie do płatności w e-commrece Paybynet czy narzędzie do potwierdzania tożsamości w sieci – MojeID. Należy m.in. do działających w Polsce banków, ale kluczowym udziałowcem (ma ok. 35 proc. udziałów) jest Narodowy Bank Polski. Przewodniczącym Rady Nadzorczej KIR jest przedstawiciel NBP, Robert Klepacz.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies