Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Tadeusz Kościński odchodzi z resortu przedsiębiorczości. Zostanie wiceministrem finansów odpowiedzialnym za podatki

Kościński obecnie jest podsekretarzem stanu w MPiT, gdzie odpowiadał m.in. za projekt ustawy o płatnościach bezgotówkowych

Z informacji Dziennika Gazety Prawnej wynika, że dziś po południu nastąpią zmiany personalne w resortach przedsiębiorczości i finansów. Jedną z nich będzie odejście z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii Tadeusza Kościńskiego, który trafi do Ministerstwa Finansów. Będzie wiceministrem odpowiedzialnym za podatki. Informację tę udało mi się przed chwilą potwierdzić u swojego źródła w MPiT.

Przeczytajcie także: Idea Bank zwolni połowę załogi

Tadeusz Kościński w resorcie kierowanym przez Jadwigę Emilewicz odpowiadał m.in. za rozwój płatności bezgotówkowych. To pod jego kuratelą opracowano m.in. projekt ustawy w związku z rozwojem płatności elektronicznych, który zawiera obowiązek akceptacji przez przedsiębiorców instrumentów bezgotówkowych. Tadeusz Kościński jest też uznawany za spiritus movens powstania fundacji Polska Bezgotówkowa, która finansuje instalację bezpłatnych terminali płatniczych w małych i średnich firmach.

Przeczytajcie także: Twisto szuka szefa w Polsce

Tadeusz Kościński do rządu trafił z BZ WBK (obecnie Santander), banku zarządzanego wcześniej przez obecnego premiera Mateusza Morawieckiego, który ściągnął go z biznesu do sektora publicznego. W Ministerstwie Finansów Tadeusz Kościński ma zastąpić Filipa Świtałę i zajmie się kwestiami podatkowymi.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies