Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Krajobraz po burzy. Reklamacje po wczorajszej awarii Santander będzie rozpatrywał priorytetowo

W wyniku awarii w Santanderze problemy z kartami mieli także klienci Credit Agricole

Jak się okazuje, wraz z usunięciem wczorajszej awarii związanej z funkcjonowaniem systemu kartowego Santandera problemy jego klientów się nie skończyły. Wielu z nich donosi m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych, że po próbach płatności plastikami wydanymi przez ten bank na ich rachunkach pojawiły się blokady środków mimo tego, że transakcje nie doszły do skutku.

Przeczytajcie także: Santander ostrzega o awarii kart

Santander wyjaśnia odpowiadając na skargi klientów, że blokady środków po nieudanych transakcjach zostaną zwolnione automatycznie. Ma się to stać w ciągu maksymalnie siedmiu dni. Gdyby do tego jednak nie doszło, bank prosi klientów o składanie reklamacji np. za pośrednictwem call center. Reklamacje transakcji z wczorajszego dnia mają być rozpatrywane priorytetowo.

Przeczytajcie także: Santander już z produkcyjnym API

Przypomnę, że wczoraj po godzinie 13 Santander poinformował m.in. na swoich profilach na Twitterze i Facebooku o awarii jego systemu kartowego. Nie działały także powiązane z kartami Santandera płatności mobilne, takie jak Apple Pay czy Google Pay. Do czasu usunięcia problemów bank radził klientom korzystanie z Blika. Przed godz. 15 biuro prasowe Santandera podało, że kłopoty zażegnano i płatności kartami działają już poprawnie. Jak wynika z doniesień czytelników Cashless, w czasie awarii w Satanderze transakcji nie mogli przeprowadzać także klienci Credit Agricole, który współpracuje z Santanderem w obszarze kart płatniczych.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies