Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uwaga klienci Santandera! Możecie mieć problem z kartami. Bank zachęca do korzystania z Blika

O awarii swojego systemu kartowego Santander poinformował przed chwilą m.in. na Twitterze

Na profilu Santandera na Twitterze pojawił się przed chwilą komunikat informujący o problemach z systemem kartowym tej instytucji. Bank pisze, że podczas płatności w sklepach użytkownicy wydanych przez niego kart mogą nie otrzymać autoryzacji transakcji, w wyniku czego do płatności nie dojdzie. Santander radzi klientom, by w takiej sytuacji korzystali z Blika.

Przeczytajcie także: Santander wdrożył produkcyjne API

Santander wydaje zarówno mastercardy jak i visy, ale w swoim komunikacie nie pisze, których kart dotyczy problem. Zakładam więc, że kłopoty z płatnościami mogą mieć użytkownicy plastików obu organizacji płatniczych. Bank zapewnia, że pracuje już nad usunięciem awarii. Gdy tylko to się uda, zaktualizuję tekst.

Przeczytajcie także: Santander z nową stroną internetową

Blik to dobra alternatywa dla kart płatniczych w sytuacjach takich jak awaria w banku. Niestety, polski system nie we wszystkich sklepach jest jeszcze akceptowany. Za to za jego pomocą można wypłacić gotówkę z niemal każdego bankomatu na polskim rynku. Jeżeli więc nie będziecie dziś mogli gdzieś zapłacić kartą, a sklep nie akceptuje Blika, pozostaje skorzystać z tego rozwiązania w bankomacie.

AKTUALIZACJA

Ok. godz. 15 biuro prasowe Santandera poinformowało o usunięciu awarii. Jeżeli na Waszym koncie pojawiła się blokada środków mimo tego, że do transakcji kartą nie doszło, ma zostać zwolniona automatycznie. A co jeśli nie zostanie? Więcej na ten temat tutaj.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies