Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Liczba aktywnych użytkowników bankowości internetowej przekroczyła 18 mln, a aplikacji sięga 9,5 mln. Nowy raport Netbank

Jednocześnie na koniec czerwca w porównaniu z marcem spadła o niemal 2 mln liczba umów, jakie mają banki na dostęp do konta przez internet

Z opublikowanego dzisiaj przez Związek Banków Polskich raportu Netbank wynika, że na koniec czerwca banki z Polski miały niecałe 36,7 mln umów z klientami na dostęp do rachunku przez internet. To prawie 2 mln mniej niż w marcu, gdy było ich ponad 38,7 mln. Nie oznacza to jednak, że Polacy rezygnują z bankowości elektronicznej.

Przeczytajcie także: FinAi kończy działalność kredytową

– Niższa liczba użytkowników bankowości internetowej odnotowana w poprzednim kwartale wynika ze zmiany sposobu podawania danych przez największy bank na rynku czyli PKO – powiedział Włodzimierz Kiciński, wiceprezes ZBP. Jego zdaniem od II kw. bieżącego roku PKO nie raportuje liczby wszystkich umów jakie ma podpisane z klientami na dostęp do konta przez internet, tylko liczbę umów podpisanych z klientami, którzy mają jakikolwiek aktywny produkt w banku.

Przeczytajcie także: Klienci Pocztowego doczekają się aplikacji mobilnej

Jeżeli zaś chodzi o liczbę aktywnych użytkowników bankowości internetowej, to ta systematycznie rośnie i na koniec czerwca wynosiła ponad 18,1 mln, po raz pierwszy w historii przekraczając poziom 18 mln. Kwartał wcześniej było ich 17,5 mln. Liczba umów jakie na dostęp do bankowości internetowej mają małe i średnie firmy, wynosiła w czerwcu prawie 2,8 mln (porównywalnie z I kw.), a aktywnie korzystało z tego rozwiązania ponad 1,6 mln, czyli ok. 50 tys. więcej niż w marcu 2019 r.

W raporcie Netbank znalazły się także informacje na temat liczby aktywnych użytkowników bankowych aplikacji mobilnych. Tych na koniec czerwca było bez mała 9,5 mln, a więc ok. 500 tys. więcej niż w marcu i grubo ponad 2 mln więcej niż w czerwcu 2018 r.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies