Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Systemy First Data Polska, Mennicy Polskiej i Centreo gotowe na Mass Transit Transactions (MTT)

First Data Polska otrzymała od organizacji płatniczej Visa certyfikat potwierdzający gotowość, czyli odpowiednią wydajność i poziom bezpieczeństwa, jej systemów rozliczeniowych do działania w modelu MTT – Mass Transit Transactions – niezbędnego elementu nowoczesnych systemów biletowych wykorzystujących zbliżeniową technologię NFC. Kilka miesięcy wcześniej First Data Polska pozytywną ocenę otrzymała również od Mastercard (Pay as You Go)

Wspólnie z First Data Polska certyfikację Visa z sukcesem przeszły Mennica Polska oraz Centreo, z którymi First Data współpracowała przy projektach nowych systemów biletowych m.in. we Wrocławiu i Bydgoszczy. – To bardzo istotne i wyróżniające osiągnięcie oraz potwierdzenie najwyższych kompetencji zespołów realizujących wrocławskie i bydgoskie projekty – mówi Elżbieta Burliga, Dyrektor Rozwoju Biznesu w First Data Polska. – Jestem przekonana, że model MTT/PaYG będzie szybko się rozwijał i zdecydują się na niego kolejne polskie miasta.

Uzyskanie zgodności systemów rozliczeniowych First Data Polska z wymogami Visa i Mastercard otwiera drogę do implementacji nowoczesnych rozwiązań transportowych w Polsce ale też poza naszymi granicami.

Certyfikaty American Express i Diners Club już wkrótce

First Data Polska przygotowuje się do kolejnych certyfikacji swoich systemów – przez American Express i Diners Club. Dzięki temu posiadacze tych kart będą mogli również korzystać z najnowocześniejszych systemów biletowych.

Rozwój nowoczesnych płatności w transporcie jest jednym z głównych priorytetów First Data Polska, która wspiera polskie miasta i ich dostawców w opracowaniu modelu płatności oraz późniejszego wdrożenia systemów.

“As Transportu Publicznego” dla First Data Polska!

Podczas III edycji Forum Transportu Publicznego przebiegającej pod hasłem „Nowe technologie i bezpieczeństwo”, organizowanej przez Polski Instytut Rozwoju Biznesu, First Data Polska odebrała nagrodę Asy Transportu Publicznego w kategorii Dostawca Rozwiązań dla Transportu Publicznego.
Wyróżnienie ma na celu uhonorowanie najlepszych miast, osób i firm wywierających znaczący wpływ na kształt i rozwój transportu publicznego w Polsce, a jest przyznawane przez niezależną kapitułę konkursu złożoną z branżowych autorytetów, pod przewodnictwem profesora Wojciecha Suchorzewskiego z Politechniki Warszawskiej.

Smart city według First Data Polska

Podczas forum Elżbieta Burliga zaprezentowała nowoczesne metody realizacji płatności bezgotówkowych w transporcie oraz szeroki wachlarz rozwiązań płatniczych dla transportu miejskiego. Najważniejsze działania First Data w zakresie transportu obejmują m.in. obsługę rozliczeń w nowych systemach biletowych Wrocławia i Bydgoszczy, projekty pilotażowe w Trójmieście i na Śląsku, a także obsługę rozliczeń w bezgotówkowych biletomatach w warszawskich tramwajach.

Certyfikowane systemy rozliczeniowe w modelu MTT/PaYG umożliwiają m.in.:

● bezpieczne, szybkie i wydajne agregowanie danych transakcyjnych,
● obsługę odroczonej autoryzacji (nie w chwili zakupu biletu w zbliżeniowym biletomacie, aby maksymalnie skrócić czas transakcji),
● obsługę tzw. czarnych list i procesu debt recovery (automatycznego odzyskiwania należności za przejazd bez biletu),
● zbudowanie w komunikacji miejskiej rozwiązania known fare z określoną przez miasto taryfą biletową, lub variable fare, w którym opłata jest zależna od liczby przejechanych przystanków (lub długości odcinka) dzięki mechanizmowi tap in/tap out – zbliżania karty lub smartfonu przy wejściu i wyjściu z pojazdu.

Bezpieczeństwo danych kartowych w systemie komunikacji miejskiej zapewnia tokenizacja na każdym etapie transakcji, włączając kontrolę biletową.

Certyfikowany model MTT/PayG w miejskich systemach biletowych przynosi następujące korzyści:

● pozwala na odejście od dużych biletomatów dzięki zastąpieniu ich kasownikami,
● ogranicza koszty (brak wydruku papierowego biletu, agregacja danych przesyłanych do rozliczenia),
● zwiększa przepustowość ruchu pasażerskiego i likwiduje kolejki do biletomatów czy bramek metra dzięki odroczonej autoryzacji płatności,
● jest doskonałym rozwiązaniem na integrację płatności za usługi transportowe w skali całego miasta i uzupełnieniem scyfryzowanych kart miejskich,
● daje możliwość połączenia taryf i zbudowania jednego, spójnego portalu pasażera, z dostępem do historii podróży, kosztów, planów przejazdów.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies