Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Allegro wprowadza płatności odroczone. Partnerem platformy jest jeden z młodych polskich fintechów

O ogłoszonym dziś przez Allegro wdrożeniu w serwisie Cashless mogliście przeczytać już na początku sierpnia

Biuro prasowe Allegro opublikowało komunikat prasowy, z którego wynika, że największa w Polsce platforma e-commerce uruchomiła właśnie odroczone płatności. To usługa, która pozwala uregulować należności za zakupy internetowe nawet miesiąc po złożeniu zamówienia. Przy czym sprzedawca otrzymuje płatność natychmiast, a kupujący nie ponosi kosztów związanych z kredytowaniem. Maksymalna kwota zakupów przy wykorzystaniu nowej metody to 500 zł.

Przeczytajcie także: Allegro wprowadzi odroczone płatności

Jak czytam w komunikacie prasowym, kupujący mogą przedłużyć okres kredytowania o kolejne 30 dni, ale wtedy zapłacą prowizję w wysokości 5 proc. całkowitej wartości zamówienia. Finansowanie udzielane jest po weryfikacji klienta na podstawie danych posiadanych przez Allegro, takich jak historia zakupów i płatności. Partnerem Allegro przy wdrożeniu odroczonych płatności jest młody, polski fintech – spółka PayPo. Przypomnę, że PayPo był nominowany do tegorocznej nagrody Fintech Future podczas Cashless Fintech Evening.

Przeczytajcie także: PayPo nominowane do nagrody Cashless

O tym, że Allegro zamierza wkrótce wprowadzić do oferty odroczone płatności, w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać na początku sierpnia. To wtedy odpowiednie zapisy dotyczące tej usługi pojawiły się w regulaminie platformy. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Należy też wspomnieć, że odroczone płatności to dziś jeden z najgorętszych tematów w branży e-commerce. PayPo, w którą zainwestował swego czasu Alior, jest jedną z kilku firm oferujących taką usługę. Inne to m.in. PayU wspólnie z Kreditechem czy należące do ING Twisto.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies