Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kradli pieniądze metodą "na Blika". Wpadli na gorącym uczynku w Toruniu

Dwaj młodzi przestępcy wpadli w zasadzkę zastawioną przez funkcjonariuszy policji

Niech ta historia będzie przestrogą dla przestępców, którzy chcieliby spróbować kradzieży pieniędzy metodą "na Blika". Dzięki zawziętości klientki jednego z banków oraz pomysłowości policjantów z toruńskiego Podgórza udało się złapać na gorącym uczynku dwóch złodziei wykorzystujących do fraudu ten system płatności mobilnych.

Przeczytajcie także: Wakacyjne spowolnienie w przelewach ekspresowych

Historia zaczęła się od tego, że klientka jednego z działających w Polsce banków – mieszkanka Warszawy, padła ofiarą kradzieży metodą "na Blika". Na jednym z portali znalazła ofertę sprzedaży biletów na koncert. Sprzedawca jako formę zapłaty poprosił o kod Blik. Ofiara przekazała go, a następnie w aplikacji swojego banku autoryzowała płatność. Pieniądze zniknęły z jej rachunku, ale bilety nigdy nie dotarły.

Przeczytajcie także: Kolejne ostrzeżenie o wyłudzeniach kodów Blik

Jak się okazało, pieniądze zostały wypłacone z bankomatu w Toruniu. Kobieta powiadomiła o tym policję, a następnie podając się za inną osobę ponownie skontaktowała się ze sprzedawcą biletów. Policjanci zakładając, że kradzież może się powtórzyć, urządzili zasadzkę. Gdy pod jednym z wytypowanych bankomatów pojawił się podejrzany 19-latek, został zatrzymany. Ujęty został także 21-letni kompan przestępcy. Z ustaleń służb wynika, że toruński duet oszukał metodą "na Blika" szereg innych osób. Przestępcom grozi za to do 8 lat więzienia.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies