Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w Mastercardzie. Nowa rola szefa organizacji w Polsce

Bartosz Ciołkowski od początku września odpowiada za dwa nowe rynki, czeski i słowacki

Biuro prasowe Mastercarda w Polsce poinformowało o objęciu przez dyrektora organizacji w Polsce Bartosza Ciołkowskiego, nadzoru nad rynkiem czeskim i słowackim. Ciołkowski pozostanie dyrektorem generalnym Mastercarda w Polsce. Natomiast szefem organizacji na rynki czeski i słowacki został Michał Carny, którego bezpośrednim przełożonym będzie Ciołkowski.

Przeczytajcie także: Jakub Kiwior nowym szefem Visy na region

Powierzenie nowej roli Ciołkowskiemu można interpretować jako wyraz uznania dla jego osiągnięć w Polsce. Przypomnę, że pełni funkcję dyrektora generalnego Mastercard w jego warszawskim biurze od pięciu lat. W tym czasie firma zwiększyła swój udział w rynku kart w Polsce o ponad 7 pkt. proc. i wdrożyła wiele innowacyjnych rozwiązań, jak Apple Pay i Google Pay oraz rozpoczęła testy terminali aplikacyjnych SoftPOS i LitePOS. Ciołkowski jest też współtwórcą koncepcji fundacji Polska Bezgotówkowa, która wspiera rozwój sieci akceptacji kart w Polsce.

Przeczytajcie także: Apple Pay już dostępne w SGB

Bartosz Ciołkowski jest kolejnym managerem z Polski, który pełni stanowisko w międzynarodowych strukturach organizacji płatniczych. Przypomnę, że niedawno szefem Visy na region Europy Środkowej i Wschodniej został Jakub Kiwior. Z kolei Katarzyna Fatyga, była szefowa Diners Club w Polsce, w 2018 r. przeszła do Discover Financial Services w Europie Centralnej i Wschodniej.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies