Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Prawie 120 tys. zapytań w Centralnej Informacji o rachunkach. Ale większość pochodzi z organów państwowych

Usługa wykorzystująca system Ognivo pozwala uzyskać dane na temat rachunków prowadzonych w bankach i SKOK-ach np. na nazwisko osoby zmarłej

KIR opublikował dziś informację prasową związaną z trzecią rocznicą uruchomienia Centralnej Informacji o rachunkach. Wynika z niej, że od 1 lipca 2016 r. do 30 czerwca br. do systemu wpłynęło 118,7 tys. zapytań, w tym 16,8 tys. złożyli klienci indywidualni poszukujący informacji o rachunkach zmarłych członków rodziny oraz 5,2 tys. o rachunkach własnych. Większość pytań została skierowana przez sądy, komorników, policję oraz inne uprawnione organy. Z zapytań tego rodzaju skorzystano w tym okresie 96,7 tys. razy.

Przeczytajcie także: KIR podał dane na temat zmieniających banki

Udostępnienie Centralnej informacji ułatwiło i uprościło proces poszukiwania rachunków bankowych. Wcześniej zapytanie musiało być adresowane do każdego banku lub SKOK-u z osobna. Dzięki usłudze KIR-u takie informacje można otrzymać w jednym miejscu – w placówce instytucji, w której klient zdecyduje się złożyć wniosek. Istotne jest także to, że pytając nie musi być klientem danej instytucji.

Przeczytajcie także: Rośnie popularność płatności elektronicznych

Centralna informacja o rachunkach funkcjonuje w ramach systemu Ognivo, którego operatorem jest KIR. Ognivo to rozwiązanie, które od lat umożliwia szybką komunikację w formie elektronicznej pomiędzy bankami oraz pomiędzy bankami a innymi podmiotami uprawnionymi do uzyskiwania informacji o klientach banków.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies