Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Koleje Mazowieckie stawiają na karty

Przewoźnik wyposaży wszystkich swoich konduktorów w nowoczesne urządzenia do płatności bezgotówkowych

Nie będą to jednak tradycyjne terminale mobilne czy mPOS-y podłączone do smartfonów jakie możecie już znać. Władze spółki zdecydowały, że swoich pracowników wyposażą w najnowszej generacji maszynki o nazwie Pidion. To będzie pierwsze w Polsce wdrożenie tego typu urządzeń.

Przeczytajcie także: Śląski chce dostarczać terminale

Ich charakterystyczną cechą jest niespotykana dotąd na polskim rynku wielofunkcyjność. Z jednej strony jest to bowiem urządzenie pozwalające na sprzedaż, wydruk i kontrolę biletów. Z drugiej strony to mobilny terminal do przyjmowania płatności bezgotówkowych. – Dzięki temu po raz pierwszy w Polsce konduktor, który będzie miał możliwość sprzedaży biletów i przyjęcia płatności kartą, nie będzie musiał nosić ze sobą dwóch urządzeń – mówi Grzegorz Wojtenko, prezes firmy MCX, która dostarcza do Pidiona oprogramowanie płatnicze.

Pidion

Koleje Mazowieckie zdecydowały o zakupie 600 tego typu maszyn. Do konduktorów mają one trafić jeszcze w tym roku. Początkowo nie będą pozwalały jednak na przyjmowanie płatności kartami. Wprowadzenie tej funkcji planowane jest na początek przyszłego roku, gdy rozstrzygnięty zostanie przetarg na firmę, która zajmie się rozliczaniem transakcji.

Przeczytajcie także: Już nie boicie się płacić zbliżeniowo

Natomiast przedstawiciel MCX ma nadzieję, że zalety urządzenia zostaną dostrzeżone przez inne firmy z sektora transportowego, ale nie tylko. Jego zdaniem Pidion powinien doskonale sprawdzić się np. w branży kurierskiej, gdzie pracownicy przyjmujący płatności bezgotówkowe również muszą wozić ze sobą terminal płatniczy oraz drugie urządzenie do zarządzania dostawami.

Barierą dla szerszego zastosowania może być jednak cena. Pidion nie ma obecnie konkurencji, ale kosztuje dwa, trzy razy więcej niż tradycyjny terminal płatniczy.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies