Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wkrótce przetarg na dostawę terminali płatniczych dla Poczty

Coraz bliżej do rozpoczęcia akceptacji płatności kartami na Poczcie. Wkrótce spółka rozpocznie procedurę wyboru operatora terminali płatniczych

- Decyzję o tym, że Poczta będzie akceptować karty płatnicze, podjąłem już w momencie obejmowania prezesury w spółce. Realizacja tej koncepcji początkowo nie była możliwa ze względu na wysokie prowizje od transakcji, ale teraz ta bariera już nie istnieje. Wkrótce na Poczcie będzie można płacić kartami – powiedział Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty po konferencji na temat wyników finansowych Banku Pocztowego.

Przeczytajcie także: Kolejny bank zrezygnował z wydawnictwa kart przedpłaconych

Jóźkowiak stwierdził, że liczy iż przetarg na dostawę i obsługę terminali w placówkach pocztowych zostanie przeprowadzony szybko i sprawnie. – Pracujemy nad tym wspólnie z organizacjami płatniczymi i Bankiem Pocztowym. Zainteresowanie ze strony operatorów terminali jest bardzo duże – stwierdził prezes PP.

Wcześniej Szymon Midera, prezes Banku Pocztowego powiedział, że do wdrożenia płatności kartowych na Poczcie jest bardzo blisko. – Ogłoszenie przetargu to kwestia dni, najwyżej tygodni – powiedział Midera. Dla kierowanego przez niego banku wprowadzenie płatności bezgotówkowych na Poczcie to szansa na zwiększenie transakcyjności kart płatniczych, która obecnie jest znacznie gorsza niż rynkowa średnia.

Przeczytajcie także: Klienci Meritum dostaną nowe karty

Poczta ma obecnie ok. 4,6 tys. placówek, a w każdej z nich co najmniej dwa okienka kasowe. Wyposażenie ich wszystkich w terminale oznaczać będzie konieczność dostawy przynajmniej 10 tys. urządzeń. Kontrakt będzie więc porównywalny wartościowo do tego, jaki Bank Pekao zawarł z siecią dyskontów Biedronka. W ubiegłym roku Pekao dostarczył kilkanaście tysięcy terminali do ok. 2,5 tys. sklepów tej sieci.

Przedstawiciele Poczty o planach wdrożenia płatności kartami mówią od kilku miesięcy. O tym, że plany te mają szasnę zrealizować się już w tym roku, Cashless informował jako pierwszy w tekście, który znajduje się tutaj.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies