Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Śląski będzie dostarczać terminale

Nowa oferta ING jest skierowana przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw

Z moich informacji wynika, że Bank Śląski terminale do przyjmowania płatności kartami zaoferuje swoim klientom już w I kw. przyszłego roku. – Obecnie koncentrujemy się na przygotowaniu przejrzystej oferty obsługiwanej w całości z poziomu systemów bankowości elektronicznej. Wdrożenie planujemy w przyszłym roku – powiedział Miłosz Gromski z biura prasowego ING.

Z tego co udało mi się dowiedzieć, Śląski będzie dostarczać terminale firmy Verifone. Przy tym chce wykorzystać unikalny na naszym rynku schemat działania, w którym nie będzie kupować urządzeń, co oznaczałoby konieczność sporej inwestycji, a dzierżawić je od producenta.

Przeczytajcie także: Już nie boicie się płacić zbliżeniowo

Śląski nie jest oczywiście pierwszym bankiem, który w oparciu o odpowiednią licencję udzielaną przez nadzór będzie dostarczać firmom terminale. Od dawna robi to np. Pekao czy Raiffeisen Polbank. Ostatnio do tego grona dołączył Credit Agricole. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ten ostatni sprzedaje co miesiąc nawet 300 nowych urządzeń.

Terminale płatnicze znajdują się w ofercie także innych instytucji, np. BZ WBK czy mBanku. We wszystkich tych wypadkach jednak banki współpracują przy tym z firmami zewnętrznymi, posiadającymi na to odpowiednie zezwolenie.

Przeczytajcie także: Jest list intencyjny w sprawie polskiej karty

Małe i średnie przedsiębiorstwa to taki segment klientów, który dla banków jest bardzo perspektywiczny. Przedsiębiorcy wciąż mają mało kredytów, co daje szanse na to, by je im sprzedawać. Banki muszą więc związać ze sobą firmy z sektora MŚP, a a umowa na obsługę terminala do przyjmowania płatności kartami jest jednym ze sposobów.

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że obecnie na polskim rynku funkcjonuje ponad 425 tys. terminali. Akceptację kart prowadzi prawie 182 tys. firm w całym kraju. Najwięksi operatorzy terminali to eService, Pekao, Elavon i First Data.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies