Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już jutro startuje sprzedaż karty Up and Go w sklepach Żabka. Na razie w dwóch miastach Polski

Początkowo kartę będą mogli kupić klienci Żabki w Poznaniu i Lublinie

O tym, że brytyjski fintech Dipocket wraz z Santanderem i siecią sklepów Żabka planują wprowadzić na rynek nową kartę przedpłaconą mogliście przeczytać w serwisie Cashless jako pierwsi kilka miesięcy temu. Dziś mam na ten temat więcej informacji. Otóż, jak doniósł jeden z czytelników Cashless, od jutra kartę będą mogli kupić wszyscy zainteresowani. Choć pod warunkiem, że akurat będą w Poznaniu lub Lublinie. Firma Dipocket potwierdziła, że w środę sprzedaż kart Up and Go rusza w sieci sklepów Żabka, zlokalizowanych w tych dwóch właśnie miastach.

Przeczytajcie także: Oto nowa karta Up and Go od Dipocket i Santandera

Up and Go to rozwiązanie kierowane do osób, które dotąd stroniły od kart płatniczych. Jej operator liczy, że dzięki Up and Go przekonają się, że korzystanie z aplikacji finansowej i karty jest wygodne i niesie ze sobą wiele dodatkowych korzyści. Usługa przeznaczona jest także m.in. dla rodziców, którzy za jej pomocą chcieliby zacząć uczyć korzystania z nowoczesnych finansów swoje dzieci.

W skład pakietu Up and Go wchodzi przedpłacona karta Mastercard, jaką można kupić w wybranych sklepach Żabka za 19,99 zł. Aby zacząć z niej korzystać nie trzeba odwiedzać banku ani podpisywać żadnych umów. Rejestracji i aktywacji dokonuje się w aplikacji mobilnej Up and Go, która jest dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym Android i iOS. Korzystanie z karty podstawowej jest w zasadzie bezpłatne. Opłata w wysokości 2 zł miesięcznie zacznie być naliczana dopiero od 37 miesiąca w sytuacji braku aktywności użytkownika.

Przeczytajcie także: Autopay ruszyło na A4

Z tabeli opłat i prowizji dostępnej na stronie upcard.pl wynika ponadto, że kartą można za darmo płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych, wyjmować gotówkę z bankomatów Santandera w Polsce oraz korzystać z cashbacku w sklepach sieci Żabka. Wypłaty z pozostałych bankomatów mają kosztować 2 zł lub 5 zł, jeśli użytkownik nie wyrazi zgód marketingowych. Wypłaty z kas sklepów innych sieci niż Żabka kosztować będą każdorazowo 2 zł. Z rachunku karty można wykonywać bezpłatnie przelewy krajowe. Konto zasilać można zwykłym przelewem, pay by linkiem lub inną kartą. Kartę Up and Go można dodać do Google Pay i płacić nią za pośrednictwem smartfona.

Co ciekawe aplikacja umożliwia także założenie subkont w kilku walutach obcych, m.in. euro, dolarze, franku i funcie. Przewalutowanie środków przelewanych między subkontami odbywać się ma po atrakcyjnym kursie – spread pobierany przez operatora usługi ma wynosić 0,5 proc.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies