Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W mBanku podwyżki także dla firm. Rosną opłaty za karty, konta i przelewy

Ogłoszone wczoraj zmiany cen dla klientów indywidualnych to tylko część podwyżek wprowadzanych właśnie przez mBank

Wczoraj mBank ogłosił zmiany, jakie zamierza wprowadzić do cennika dla klientów indywidualnych – tekst na ten temat możecie znaleźć tutaj. Większość z nich to podwyżki wynikające, jak tłumaczy prezes mBanku Cezary Stypułkowski, z rosnących obciążeń podatkowych i regulacyjnych. Jednocześnie instytucja zapowiedziała także podniesienie cen dla klientów biznesowych.

Przeczytajcie także: mBank wprowadza życiówkę do aplikacji mobilnej

A więc od 19 sierpnia mBank wprowadzi pięciozłotową opłatę za rachunek eBusiness Class – obecnie korzystanie z niego jest darmowe. Z 50 groszy na 70 groszy wzrośnie także opłata za przelew zlecany w serwisie internetowym przez klientów korzystających z rachunku Business Class.

Ponadto mBank znosi możliwość zwolnienia z opłaty za korzystanie z karty debetowej wydanej do rachunku mBiznes konto Standard. Opłata w wysokości 5 zł stanie się więc bezwarunkowa. Obecnie można jej uniknąć wydając kartą bezgotówkowo kwotę min. 500 zł miesięcznie.

Przeczytajcie także: Zastrzeganie dokumentu w mBanku jeszcze łatwiejsze

W przypadku kilku innych kart rosną opłaty za korzystanie z nich. I tak za kartę debetową do mBiznes konta trzeba będzie płacić 5 zł, a nie jak dotychczas 3,5 zł miesięcznie. Debetówka do mKonto First Class podrożeje z 5 zł na 7 zł podobnie jak karta wydawana do mKonta eBusiness. Do 3 proc. ujednolicono prowizję od transakcji zagranicznych kartami Mastercard. W praktyce oznacza to podwyżkę, bo obecnie prowizja ta wynosi z reguły 2 proc.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies