Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Cinkciarz wchodzi w pożyczki. Internetowe i w walutach obcych

Spółka planuje też uruchomić platformę do pożyczek społecznościowych

Cinkciarz.pl poinformował przed chwilą o uruchomieniu testów internetowych pożyczek wielowalutowych. Będą one udzielane początkowo w euro, dolarach, funtach i frankach szwajcarskich, a także w złotych. Docelowo lista walut ma zostać rozszerzona do kilkudziesięciu dostępnych dziś w ofercie Cinkciarza. Pożyczki udzielane są na maksymalnie 30 dni i w kwocie do 3 tys. zł lub równowartości w walucie. Docelowo okres spłaty zadłużenia będzie można wydłużyć, a maksymalna kwota ma być zwiększona do 20 tys. zł.

Przeczytajcie także: Kokos zmienia formułę

Z informacji prasowej Cinkciarza wynika, że obecnie trwają testy family and friends pożyczek, z których korzystają pracownicy spółki, ich rodziny i przyjaciele. Później zostaną one udostępnione wszystkim zainteresowanym nimi klientom, choć nie podano, kiedy to nastąpi. Pożyczki zostaną również zintegrowane z innymi usługami portalu: wymianą walut, przekazami pieniężnymi, płatnościami oraz produktami, które będą systematycznie wprowadzane do oferty. Usługa świadczona jest przez spółkę Currency Lending.

Przeczytajcie także: Visa Checkout dostępna na cinkciarz.pl

Cinkciarz informuje ponadto, że w przyszłości zamierza też uruchomić platformę do pożyczek P2P. W tej formule to klienci pożyczają pieniądze sobie nawzajem. Na niektórych rynkach na świecie rozwiązanie tego typu jest popularne, ale w Polsce się nie przyjęło. Na przykład prekursor pożyczania społecznościowego w kraju, należący do firmy Blue Media Kokos.pl niedawno zmienił zasady działania i zrezygnował z pożyczek P2P. Problemem polskiego rynku są restrykcyjne przepisy (np. konieczność wpisania platformy do rejestru instytucji pożyczkowych) i niejednolite stanowisko organów skarbowych jeżeli chodzi o opodatkowanie dochodów z pożyczek.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies