Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa uruchomiła komercyjnie platformę B2B Connect. Międzynarodowe płatności powinny przyspieszyć

B2B Connect to rozwiązanie dla dużych firm służące do rozliczania transgranicznych transakcji na wysokie kwoty

Visa podała w dzisiejszym komunikacie prasowym informację o komercyjnym uruchomieniu platformy B2B Connect, początkowo dla 30 tzw. korytarzy handlowych. Do końca 2019 roku ma być dostępna na 90 rynkach. – Uruchomienie tego rozwiązania stanowi dla branży płatniczej ważny krok, który przyspieszy zmianę sposobu, w jaki realizowane są płatności komercyjne między krajami – uważa Kevin Phalen z Visa Business Solutions.

Przeczytajcie także: Nowe rozwiązanie Visy ułatwi płatności zagraniczne

Jak mówi przedstawiciel Visy, B2B Connect poprzez ułatwienie bezpośrednich transakcji między bankami eliminuje niedogodności związane z kluczowymi problemami branży. – Dzięki Visa B2B Connect płatności będą szybsze i prostsze, przy jednoczesnym zwiększeniu przejrzystości i spójności danych – mówi Kevin Phalen.

Visa B2B Connect ułatwia przetwarzanie transgranicznych transakcji korporacyjnych poprzez ich bezpośrednie przesyłanie z banku, z którego pochodzi płatność, do banku beneficjenta. Platforma oparta jest o rozwiązanie określane jako cyfrowa tożsamość. Polega ono na tokenizowaniu wrażliwych danych biznesowych organizacji, na przykład informacji dotyczących konta bankowego czy numerów rachunków. Jest to możliwe dzięki przypisaniu im unikalnego identyfikatora, który następnie może zostać wykorzystany do usprawnienia transakcji realizowanych za pośrednictwem platformy.

Przeczytajcie także: PKO wprowadza nowe waluty do karty wielowalutowej

Dzięki partnerom takim jak Bottomline, FIS i IBM, platforma Visa B2B Connect będzie mogła działać na dużą skalę. Bottomline i FIS wnoszą do platformy dostęp do banków, które są ich klientami. Natomiast w ramach partnerstwa z IBM, Visa zintegrowała swoje główne produkty z Hyperledger Fabric, rozwiązaniem o otwartym kodzie źródłowym rozwijanym przez Linux Foundation. Pozwoliło to usprawnić transakcje finansowe.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies