Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO wprowadza trzy nowe waluty do swojej karty wielowalutowej

Od teraz klienci PKO mogą powiązać kartę z rachunkami w 10 walutach obcych

PKO poinformował o rozszerzeniu listy rachunków, z którymi można powiązać jego kartę wielowalutową. Od teraz znajdują się na niej także konta w czeskich koronach, węgierskich forintach oraz chorwackich kunach. Dzięki temu posiadający ten plastik klienci banku mogą płacić w 10 walutach bez dodatkowych kosztów związanych z rozliczeniami. Oprócz wymienionych wyżej także w: euro, funtach, dolarach, frankach szwajcarskich oraz koronach duńskich, norweskich i szwedzkich.

Przeczytajcie także: KNF nie zgadza się na połączenie Getinu i Idei

PKO jest jednym z wielu banków na polskim rynku, które oferują klientom karty wielowalutowe. Dzięki powiązaniu ich z rachunkami w walutach obcych transakcje odbywają się bez kosztów przewalutowania. Podczas płatności w euro, dolarach czy funtach system banku rozpoznaje walutę transakcji i obciąża odpowiedni rachunek. Tylko gdy nie ma na nim pieniędzy, albo użytkownik płaci w walucie spoza listy oferowanych przez bank, transakcja obciąża konto złotowe, a wówczas pojawiają się koszty przewalutowania.

Przeczytajcie także: Pekao wprowadza kartę rewolucyjną

Można powiedzieć, że moda na karty wielowalutowe w polskiej bankowości wzięła się z rosnącej popularności Revoluta, który oferuje tanie transakcje w walutach obcych przy pomocy własnej karty. Na jego sukces zapracowały same banki pobierające wysokie prowizje od transakcji zagranicznych wykonanych wydawanymi przez siebie plastikami. Co ciekawe na rynku są karty debetowe, które oferują bezprowizyjne płatności w dowolnej walucie świata rozliczane po atrakcyjnych kursach Mastercarda lub Visy. Ostatnio taką kartą pochwalił się Pekao, choć w jego ofercie znajduje się ona już od kilku lat. Podobny produkt sprzedają także mBank, BNP Paribas, Getin czy EnveloBank.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies