Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Facebook buduje system płatności oparty o kryptowalutę. Rozmowy na ten temat ma prowadzić m.in. z Mastercardem i Visą

Na realizację projektu zarezerwowano ponoć miliard dolarów

Jak donosi Wall Street Journal, prace Facebooka nad własną kryptowalutą oraz opartym o nią systemem płatności są bardzo zaawansowane. Firma zamierza wprowadzić stablecoin, czyli walutę cyfrową, której wartość będzie powiązana z wartością tradycyjnego pieniądza, np. dolara. System ma być wykorzystywany m.in. do płatności oraz wysyłania pieniędzy przez aplikacje oferowane przez Facebooka, a więc np. Messenger.

Przeczytajcie także: Połowa bankowców chce współpracować z fintechami

Jak donosi WSJ, facebookowy stablecoin jest opracowywany przez zespół specjalistów powołany w ubiegłym roku. Kieruje nim były prezes PayPal i członek zarządu Coinbase – David Marcus. Według WSJ Facebook przeprowadził już rozmowy na temat współpracy przy swoim projekcie z takimi firmami jak m.in. Mastercard i Visa czy First Data a także z dużymi sklepami internetowymi, które mają pomóc we wdrożeniu. Na realizację projektu zarezerwowano ponoć miliard dolarów.

Przeczytajcie także: Jak rośnie liczba użytkowników Apple Pay w Polsce

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Facebook przeprowadził już także negocjacje z dużymi giełdami kryptowalut, które mają wprowadzić do handlu nową cyfrową walutę.

Na marginesie warto przypomnieć, że Facebook ma już swoje doświadczenia w branży płatniczej. Oferuje m.in. system do przesyłania pieniędzy pomiędzy swoimi użytkownikami. Rozwiązanie to nie sprawdziło się jednak poza Ameryką. W Europie korzystać mogą z niego mieszkańcy Wielkiej Brytanii, ale tylko do czerwca. Ze względu na małe zainteresowanie Facebook wycofuje tę usługę z Europy.

Źródło: WSJ

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies