Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Koniec z powiększaniem strony banku na smartfonie

Instytucje masowo przechodzą na technologię, dzięki której ich witryny można wygodnie czytać także na mniejszych ekranach

Czy gdy korzystacie z internetu na smartfonie, nie denerwuje Was konieczność ciągłego powiększania niektórych stron? W przeciwnym razie literki są tak małe, że bez lupy nie sposób ich przeczytać. Albo fotografie są także duże, że ekran trzeba zmniejszyć by cokolwiek zobaczyć.

Ale z tym już koniec. Przynajmniej jeżeli chodzi o strony instytucji finansowych. Coraz więcej z nich modernizuje swoje portale informacyjne w technologii RWD, zwanej też responsywną. Umożliwia ona wygodne przeglądanie ich niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzystacie.

Bank Pocztowy to kolejna instytucja, która to zrobiła. Od kilku dni jej witryna otwiera się i zachowuje swoje walory funkcjonalne niezależnie od tego, czy korzystacie z komputera, tabletu czy smartfona.

Przeczytajcie także: Klienci Meritum dostaną nowe numery rachunków i stracą aplikację

Pocztowy zapowiedział również, że wkrótce także jego serwis transakcyjny będzie zbudowany w oparciu o RWD. Niedawno rozstrzygnięto przetarg na firmę, która ma o to zadbać. Finału tych prac nie należy jednak spodziewać się raczej w tym roku. Wraz z nowym serwisem powstać ma też aplikacja mobilna Pocztowego.

pocztowy rwd

Natomiast technologia RWD robi zawrotną karierę w polskiej branży finansowej. Większość banków już przystosowała swoje portale informacyjne do otwierania także na urządzeniach mobilnych. Ostatnio zrobiły to, oprócz Pocztowego, Alior i Getin a w czerwcu – niewielki VW Bank Direct. Wcześniej Millennium, ING czy Euro Bank. W mijającym tygodniu poinformowała o tym również firma Diners Cluborganizacja płatnicza oferująca karty luksusowe. Nad portalem responsywnym pracuje też mBank.

Przeczytajcie także: Klienci Millennium mają nowy serwis transakcyjny

Pocztowy nie jest odosobniony także w tym, że chce serwis transakcyjny zbudować w RWD. Zrobiły to już Millennium, Euro Bank i Lion's Bank, a wkrótce responsywny serwis transakcyjny udostępni ING Bank Śląski.

Rosnąca popularność nowej technologii to skutek zwiększającej się mobilności klientów. Jak wynika z raportu Cashless na temat aplikacji mobilnych banków na koniec II kw. pobrano je już prawie 5,3 mln razy. Apki nie zapewniają jednak wygodnego przeglądania stron informacyjnych. Dlatego modernizacja portali w technologii RWD jest nieodzowna i nie wyobrażam sobie, by w perspektywie kilku kwartałów jakikolwiek liczący się bank jeszcze tego nie zrobił. A wciąż jest kilka takich, które mają stare serwisy. To np. PKO BP i Pekao.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies