Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci Millennium mają nowy serwis transakcyjny

Zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku dni bank uruchomił internetowy serwis w nowej technologii RWD

Technologia RWD, zwana również responsywną, pozwala na budowę strony internetowej w ten sposób, by zachowywała swoje walory na każdym urządzeniu, na którym jest otwierana, niezależnie od wielkości jego ekranu. To ważne w dobie zmian zachodzących w modelu korzystania z usług bankowych. Coraz więcej klientów loguje się bowiem do banku na urządzeniach mobilnych, takich jak tablet i smartfon.

Przeczytajcie także: Handlowy buduje chmurę doradców

Nowy serwis Millennium charakteryzuje się ogromnym podobieństwem do wersji poprzedniej. To zabieg celowy. Bank chciał mieć serwis w nowej technologii, ale zmiana miała zostać przeprowadzona w sposób ewolucyjny tak, by klienci nie czuli się zagubieni.

I to się chyba udało, bo niektórzy użytkownicy Millenetu, logujący się do niego na komputerze, mogą nawet nie zauważyć zmiany. Dzięki temu bank nie musi utrzymywać dwóch systemów transakcyjnych jednocześnie.

Tak dzieje się np. w przypadku mBanku, który zdecydował się na budowę nowego serwisu znacznie różniącego się od poprzedniej wersji. Część klientów nieodnajdując się w nowej rzeczywistości, wolała korzystać przez dłuższy czas ze starego serwisu. Wkrótce w podobnej sytuacji znaleźć się mogą klienci ING Banku Śląskiego.

Przeczytajcie także: Klienci MultiBanku dostaną nowy serwis w październiku

Natomiast Millennium przy okazji budowy serwisu RWD, idąc za sugestiami klientów, wprowadził kilka drobnych aczkolwiek cennych zmian. Na przykład nowy serwis w każdej chwili pozwala dokonać zmiany rodzaju przelewu, np. ze zwykłego na natychmiastowy i odwrotnie. Wcześniej zmiana taka wymagała wypełniania formatki od nowa, co musiało być irytujące.

Millennium jest pierwszym dużym bankiem w Polsce, który uruchomił serwis transakcyjny RWD. Wkrótce zrobi to Bank Śląski. Wcześniej wdrożyły go Euro Bank i Lion’s Bank.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies