Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ING: inwestycje w fintechy takie jak Twisto traktujemy długoterminowo

Władze banku deklarują, że w przyszłości zakupami fintechów takich jak czeskiego Twisto, mogą zaskoczyć jeszcze nieraz

Podczas zakończonego wczoraj w Katowicach Europejskiego Kongresu Gospodarczego ING Bank Śląski udostępniał Influstrefę. Tu dziennikarze i blogerzy przeprowadzali wywiady z najważniejszymi osobami z banku. Mi udało się porozmawiać z Michałem Bolesławskim, wiceprezesem ING odpowiedzialnym m.in. za obszar korporacyjny. Pytałem przede wszystkim o współpracę banku z fintechami, takimi jak Twisto.

Przeczytajcie także: imoje z nominacją do nagrody Cashless Projekt Fintech 2019

Przypomnę, że ING zainwestował w tę czeską spółkę a oferowaną przez nią usługę, umożliwiającą płatność za zakupy internetowe po kilkudziesięciu dniach od zamówienia, wprowadził do wdrożonej przez siebie bramki płatniczej imoje. Jak powiedział Michał Bolesławski, bank inwestycję w Twisto traktuje długoterminowo, a jeżeli w przyszłości będzie taka możliwość, przejmie całość udziałów w tym przedsięwzięciu.

Wiceprezes Banku Śląskiego stwierdził także, że niewykluczone iż w przyszłości reprezentowana przez niego instytucja jeszcze nieraz zaskoczy rynek zakupem udziałów czy akcji w innych fintechach. – Stanie się tak, jeśli zidentyfikujemy potrzeby klientów, których zaspokojenie będzie korzystne poprzez współpracę z fintechem i kiedy taki fintech znajdziemy – powiedział Michał Bolesławski.

Przeczytajcie także: Jest termin wdrożenia nowego systemu BNP Paribas

Zdaniem przedstawiciela ING w Polsce w wielu obszarach banki pełnią rolę fintechów, gdyż duża konkurencja między nimi wymusza wprowadzanie nowoczesnych usług finansowych. W przyszłości jednak, ze względu na postępującą konsolidację sektora bankowego, ta korzystna z punktu widzenia klientów sytuacja może się zmienić.

Michał Bolesławski jest też zdania, że zagrożeniem nie tylko dla bankowości, ale w pewnym sensie także dla klientów oraz nadzorców rynku finansowego, może być wejście na niego międzynarodowych korporacji technologicznych, takich jak Apple, Google czy Amazon. W opinii wiceprezesa ING w przyszłości korporacje z grupy GAFA (Google, Amazon, Facebook, Apple), o ile zechcą odgrywać większą rolę w branży finansowej, będą musiały podlegać regulacjom na podobnej zasadzie jak banki.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies