Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tak może wyglądać przyszłość przenośnych terminali. SPOS z nominacją do tytułów Fintech Future i Projekt Fintech

Zwycięzcy fintechowych nagród Cashless zostaną ogłoszeni podczas Cashless Fintech Evening

Wydarzenie odbędzie się już 30 maja w Warszawie. SPOS, czyli projekt aplikacyjnego terminala płatniczego, został nominowany w dwóch kategoriach: Fintech Future (nagroda dla rozwiązań o największym potencjalne rozwojowym) oraz Projekt Fintech (rozwiązania fintechowe wprowadzone przez tradycyjne instytucje, np. banki czy towarzystwa ubezpieczeniowe).

SPOS to aplikacja mobilna, wdrażana przez spółkę First Data Polska, przy współpracy z Samsungiem i firmą Cardtek. Zainstalowana na telefonach z systemem Android i wyposażonych w moduł zbliżeniowy będzie pozwalać na przyjmowanie płatności bezstykowych na podobnej zasadzie jak zwykłe terminale. Na bazie obecnie obowiązujących regulacji SPOS umożliwi płatności do 50 zł, bez konieczności autoryzacji PIN-em.

Przeczytajcie także: Kolejny Soft POS trafi na rynek

W niedalekiej przyszłości przepisy mają się zmienić i dopuszczać na terminalach aplikacyjnych także akceptację transakcji autoryzowanych kodem. W tej sytuacji rozwiązania takie jak SPOS będą miały szansę zdominować segment przenośnych terminali płatniczych. Instytucje, które będą chciały odgrywać w nim ważną rolę, już dziś powinny się do tego przygotowywać. Stąd wydaje się, że wejście na rynek ze SPOS-em w tym momencie nie jest decyzją przedwczesną.

SPOS o tytuł Fintech Future będzie rywalizować z Carsmile, FinAi, PayPo i rozwiązaniem Up and Go. Pozostałych nominowanych w kategorii Projekt Fintech przedstawię w najbliższych dniach. Natomiast w kategorii Fintech 2019 nominowano podmioty, które w ostatnim czasie odnotowały największe sukcesy: Billon, Blik, Kontomatik, LeaseLink i Przelewy24. Ostatnia, czwarta kategoriach nagród Cashless to Osobowość Fintech 2019 (osoby o szczególnych zasługach dla rozwoju branży fintech w Polsce).

O nominacjach do nagród w poszczególnych kategoriach zdecydowała redakcja Cashless. Natomiast zwycięzcy zostaną wyłonieni poprzez głosowanie członków powołanej przez Cashless kapituły nagród. W jej skład weszło kilkunastu uznanych specjalistów i ekspertów działających w polskiej branży fintech i szerzej – w branży finansowej.

Przeczytajcie także: Oto najwięksi operatorzy terminali płatniczych w Polsce

Znaleźli się wśród nich: Bartosz Ciołkowski, szef Mastercarda w Polsce, Joanna Erdman, dyrektor ds. projektów strategicznych mBanku, Rafał Gołębiewski, dyrektor zarządzający Elavonem w Polsce, Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard, Jakub Kiwior, dyrektor Visy na Polskę i Węgry, Adrian Kurowski, szef Visy w Polsce, dr Krzysztof Korus, radca prawny z kancelarii dLK Legal, Adam Matyaszek, wiceprezes IT Card, Krzysztof Polończyk, prezes First Data Polska, Andrzej Poniński, prezes Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności, Robert Trętowski, wiceprezes KIR, Ewa Wernerowicz, prezes Vivusa, Paweł Widawski, prezes fundacji Fintech Poland, Łukasz Wierdak, partner w MCI Capital i Tadeusz Woszczyński, szef Hitachi w Polsce.

Tegoroczny Cashless Fintech Evening odbędzie się 30 maja w Warszawie. Partnerami głównymi wydarzenia zdecydowały się zostać firmy Mastercard oraz Visa. Partnerami Cashless Fintech Evening 2019 są też: ING Bank Śląski, Nest Bank, MCX Systems, PayHolding i Twisto. Przed wręczeniem nagród Cashless zaprezentowane zostanie przygotowywane wspólnie z firmą badawczą Stratosfera badanie Fintechowy GPS dotyczące barier, na które napotykają fintechy na różnych etapach rozwoju oraz sposobów ich pokonywania. Zaprezentowana zostanie także przygotowywana wspólnie z fundacją Fintech Poland Mapa Polskiego Fintechu 2019. To najbardziej kompleksowe na rynku opracowanie na temat polskiej branży fintech.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies