Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao wprowadzi nowe formaty oddziałów. Będą wśród nich placówki bezgotówkowe

Bank zamierza też pójść śladem konkurencji i otwierać swoje punkty usługowe w centrach handlowych

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele Pekao zapowiedzieli rychłe wprowadzenie w sieci stacjonarnej kilku nowych formatów oddziałów. Wśród nich mają być m.in. "lekkie placówki" pozbawione obsługi gotówkowej. Transakcje wpłat i wypłat mają być w nich realizowane za pośrednictwem urządzeń automatycznych. Bank zamierza też budować większe oddziały, w których prowadzona będzie specjalistyczna obsługa gotówkowa także dla dużych firm.

Przeczytajcie także: Na polskim rynku jest już ponad 200 oddziałów bezgotówkowych

Wiceprezes Pekao, Marek Tomczuk zapowiedział również, że bank rozważa wejście z małymi oddziałami do centrów handlowych. – Nie stanie się to jednak wcześniej niż w przyszłym roku. Aktualnie jesteśmy w fazie planowania takiej sieci oraz zakresu obsługi, jaka w takich placówkach byłaby prowadzona – powiedział wiceprezes Pekao.

Z wypowiedzi przedstawicieli Pekao można wnioskować natomiast, że w wyniku prowadzonej aktualnie restrukturyzacji zatrudnienia nie jest planowana redukcja liczby oddziałów. Bank ma ich aktualnie ok. 850 (w ciągu dwóch minionych lat ich liczba zmniejszyła się o ok. 100 lokalizacji) i ma to być zasięg optymalny. W zakresie obsługi prowadzonej w placówkach, w najbliższym czasie bank zamierza wprowadzić zmiany, m.in. zacząć stosować mobilną autoryzację do potwierdzania transakcji, podobnie jak to robi już mBank.

Przeczytajcie także: Pekao wprowadza zakładanie kont przez aplikację mobilną

Natomiast już teraz Pekao oferuje klientom firmowym w swoich oddziałach szybki proces zakupu terminali płatniczych. W 260 placówkach znajdują się przeszkoleni pracownicy, którzy są w stanie z zainteresowanymi przedsiębiorcami w kilka minut przeprocesować podpisanie stosownej umowy i wydać gotowy do użycia terminal POS. Właściciel sklepu aktywuje go samodzielnie wprowadzając jednorazowy kod wysłany na numer telefonu podany podczas wizyty w oddziale.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies