Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w cenniku kredytówek PKO. Bank częściowo rezygnuje z prowizji za przewalutowanie płatności zagranicznych

PKO podwyższa też cenę wejściówki do saloników lotniskowych

15 czerwca bieżącego roku wejdą w życie zmiany w tabeli opłat i prowizji PKO BP w części dotyczącej niektórych kart kredytowych. Wśród nich jest korzystna dla klientów rezygnacja przez bank z prowizji od transakcji zagranicznych, która obecnie wynosi 3,5 proc. wartości operacji. Zniesienie tej prowizji podyktowane jest, jak sądzę, konkurencją ze strony takich firm jak Revolut. Dla posiadaczy kredytówek PKO oznacza, że teraz ich zagraniczne wydatki przeliczane będą po korzystnym kursie organizacji płatniczej.

Przeczytajcie także: Jak rozwijać fintech w Polsce - opinia branży

Gorszą informacją jest natomiast to, że zniesienie prowizji za przewalutowanie dotyczy tylko wybranych kredytówek, kierowanych do klientów z zasobniejszym portfelem. Chodzi o karty Mastercard Platinum oraz Visa Infinite. Jednocześnie PKO zmienia walutę rozliczeniową dla kart kredytowych Mastercard z euro na złote.

Przeczytajcie także: Czy nazwiska i numery na stałe znikną z kart?

Ponadto od połowy czerwca PKO podnosi opłatę za usługę Priority Pass uprawniającą do wejścia do saloników lotniskowych. Podwyżka argumentowana jest analogiczną decyzją wprowadzoną przez operatora usługi, która drożeje z równowartości 27 dolarów na 32 dolary. Bank jednocześnie wycofuje usługę z oferty kierowanej dotąd do posiadaczy wybranych kart kredytowych. Będzie ona dostępna tylko do końca terminu już wydanych kredytówek. PKO wycofuje też z oferty kartę PKO Visa Electron Student.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies