Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Idea wprowadza do oferty kasoterminale iPOS. Będą się nazywać IdeaPay

Kasoterminal to połączenie terminala płatniczego z drukarką fiskalną

Idea Bank poinformował przed chwilą o wprowadzeniu do sprzedaży kasoterminali pod marką IdeaPay. Urządzenia zostały zaoferowane zarówno nowym jak i obecnym klientom instytucji. Dodatkowo bank podaje, że dzięki jego uczestnictwu w programie Polski Bezgotówkowej dla klientów uprawnionych do dofinansowania w ramach tego programu kasoterminale dostępne są w promocyjnych cenach od 799 zł netto. Standardowe ceny tych urządzeń zaczynają się od 1699 zł netto.

Przeczytajcie także: Oto kasa fiskalna i terminal w jednym urządzeniu

Kasoterminale, jakie trafiły do oferty Idea Banku, występują tu pod nazwą IdeaPay. Ale niech Was to nie zwiedzie. To urządzenie obecne na rynku od kilku lat pod nazwą iPOS Duet i dostarczane przez polski fintech iPOS. To terminal płatniczy (a ściślej PIN pad programowalny) firmy Verifone połączony z drukarką fiskalną. Dodatkowo na terminalu zainstalowana jest aplikacja wspomagająca sprzedaż i zarządzanie stanami magazynowymi. Dostęp do niej można uzyskać online z dowolnego miejsca. Więcej na temat iPOS Duet możecie przeczytać tutaj.

Idea podaje, że jej klienci mogą ubiegać się o terminal IdeaPay w placówkach banku i za pośrednictwem strony internetowej ideabank.pl. Dystrybucja urządzeń odbywa w systemie door to door, co oznacza, że zamówione terminale dostarczane są przez kuriera a ich uruchomieniem zajmuje się sam klient. Od początku kwietnia posiadacze rachunków firmowych w Idei mogą wypróbować modele pokazowe kosoterminali w oddziałach Idea Hub w całej Polsce.

Przeczytajcie także: Co o regulacjach fintech w Polsce myśli branża

iPOS Duet to pierwszy kasoterminal na polskim rynku, ale już niejedyny. Na początku tego roku podobne urządzenie pod nazwą Pospay, przygotowane wspólnie z producentem kas fiskalnych Posnet, trafiło do oferty firmy eService. Pospay też kosztuje 1699 zł netto. Wprowadzenie na rynek swojego urządzenia tego typu zapowiedziała też firma Ingenico. Wszystkie mogą stracić rację bytu, jeśli w życie wejdą przepisy dotyczące e-paragonu i fiskalizacji online.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies