Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pocztowy zainwestuje w aplikację mobilną i RWD

Bank wybrał już firmę, która wyprodukuje oprogramowanie

O tym, że Bank Pocztowy myśli nad aplikacją mobilną, nieoficjalnie mówiło się od kilku miesięcy. Zresztą dziwne byłoby, gdyby nie myślał. Dziś już większość banków ma aplikacje mobilne a Pocztowy należy do nielicznych wyjątków, którego rachunków nie można obsługiwać w wygodny sposób na telefonach komórkowych.

Ale wkrótce to się zmieni. Należąca do grupy Wind Mobile spółka Software Mind poinformowała dzisiaj o wygraniu przetargu i podpisaniu listu intencyjnego z Bankiem Pocztowym w sprawie dostarczenia nowej platformy bankowości mobilnej oraz internetowej.

Przeczytajcie także: Płatności przez QR kody trafiły do aplikacji BPH

Jak podała agencja informacyjna ISB News, w ramach planowanej umowy Software Mind ma dostarczyć Pocztowemu platformę transakcyjną w technologii RWD, zwanej także responsywną. Umożliwia ona otwieranie strony internetowej na różnych urządzeniach, niezależnie od tego jakiej wielkości ekran posiadają.

Software Mind ma również zbudować na zlecenie banku aplikację mobilną, przystosowaną do używania na smartfonach z różnymi systemami operacyjnymi. Za jej pośrednictwem klienci uzyskają dostęp nie tylko do podstawowych funkcji, takich jak stan konta czy przelewy, ale również kredytów i ubezpieczeń.

Przeczytajcie także: Wkrótce przetarg na dostawę terminali płatniczych dla Poczty

Bank Pocztowy jest spółką zależną Poczty Polskiej, z którą współpracuje na różnych polach. Sprzedaje na przykład swoje produkty finansowe za pośrednictwem sieci placówek należących do Poczty. Ta z kolei posiada już swoją aplikację mobilną Envelo. Aplikacja Pocztowego może więc integrować usługi bankowe z pocztowymi. Bank nie chce na razie zdradzać swoich planów w tym zakresie.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies