Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności przez QR kody trafiły do aplikacji BPH

Bank, który w ostatnich miesiącach mocno rozwinął swoją aplikację mobilną, właśnie wprowadził do niej kolejną nowość

Kilka tygodni temu na Cashless mogliście przeczytać o aktualizacji aplikacji BPH, która przyniosła jej użytkownikom możliwość gromadzenia wirtualnych wersji kart lojalnościowych. Jeszcze wcześniej pisałem o wdrożeniu przez bank płatności zbliżeniowych w technologii simcentrycznej. Teraz pojawiła się kolejna nowość – płatności za pośrednictwem QR kodów.

Przeczytajcie także: Nowa aplikacja Handlowego już w październiku

QR kody możecie znaleźć dziś niemal wszędzie – od opakowania po płatkach śniadaniowych, przez reklamy w kolorowej prasie aż po druki faktur od operatorów telekomunikacyjnych. I właśnie przy płatnościach za rachunki może przydać się najnowsza funkcja aplikacji BPH. Wystarczy aparatem smartfona zeskanować kod QR umieszczony na fakturze a formatka przelewu zostanie wypełniona. Użytkownikowi pozostanie już tylko autoryzacja płatności.

aplikacja bph

Taka funkcja nie jest oczywiście specjalną nowością na polskim rynku. Wiele aplikacji ma ją od dawna, a pionierem w tym zakresie był bodajże Citi Handlowy. Warto jednak odnotować, że programiści BPH zabrali się do roboty, a ich aplikacja szybko goni czołówkę.

Przeczytajcie także: Śląski udostępnił logowanie do aplikacji odciskiem palca

Choć akurat funkcja odczytywania QR kodów jest wg mnie średnio potrzebna w aplikacji mobilnej banku. Wydaje mi się, że osoby, które obsługują rachunek w komórce, wcześniej robiły to już na komputerze i większość odbiorców stałych zdefiniowały jako zaufanych w serwisie internetowym. Nie muszą więc skanować faktur aparatem, bo dane np. dostawców mediów już mają w systemie. No chyba, że ktoś wykupi nową usługę.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies