Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Banki z Polski mają już 11 mln klientów mobilnych. 4 mln korzysta z konta wyłącznie przez smartfona

Najwięcej klientów mobilnych oraz mobile only ma PKO BP

Z danych udostępnionych przez największe na polskim rynku banki detaliczne wynika, że mają już ponad 11 mln klientów, którzy w ubiegłym kwartale przynajmniej raz na miesiąc logowali się na rachunek przez urządzenie mobilne. W liczbie tej znajdują się zarówno osoby korzystające z bankowych aplikacji mobilnych jak i klienci logujący się na konta osobiste za pośrednictwem przeglądarki internetowej zainstalowanej na smartfonie lub tablecie.

Przeczytajcie także: Już 3,2 mln klientów aktywnie korzysta z Blika

Z deklaracji bankowych biur prasowych wynika, że najwięcej klientów mobilnych ma największy detalista na rynku, czyli PKO – prawie 2,8 mln. Drugi pod tym względem jest mBank, który chwali się, że już ponad 1,9 mln jego klientów zarządza rachunkami przez urządzenia mobilne. Dalej jest ING – ponad 1,7 mln mobilnych klientów, Santander – prawie 1,5 mln oraz Pekao – prawie 1, 3 mln. W pozostałych instytucjach liczba posiadaczy rachunków logujących się przez smartfony nie przekracza miliona.

Przeczytajcie także: Do swoich smartfonów i zegarków dodaliście już 1,9 mln kart

Natomiast liczba klientów określanych mianem mobile only, czyli takich, którzy zarządzają kontami osobistymi wyłącznie z urządzeń mobilnych, przekroczyła w IV kw. ubiegłego roku 4 mln. W tej statystyce również przoduje PKO, który ma ok. 1,1 mln klientów mobile only. Później jest ING, który ma ich prawie 700 tys. a dalej jest Millennium, mBank i Santander. Poniżej szczegółowe dane.Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies