Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Kolejny krok do podniesienia limitu na płatności bez PIN-u do 100 zł. Visa ma zgodę NBP

Wcześniej podobną zgodę banku centralnego otrzymał już Mastercard

Wiele wskazuje na to, że właśnie pokonana została ostatnia przeszkoda na drodze do podniesienia limitu na płatności kartami bez konieczności autoryzowania ich PIN-em. Jak informuje Visa, organizacja ta otrzymała już zgodę Narodowego Banku Polskiego na zmianę tego limitu z 50 do 100 zł. – Trwają konsultacje z bankami odnośnie do optymalnego terminu i sposobu wdrożenia tej zmiany. Naszym priorytetem jest zachowanie balansu pomiędzy wygodą oraz bezpieczeństwem konsumentów i detalistów – czytam w informacji nadesłanej przez Visę.

Przeczytajcie także: Mastercard ma zgodę na podniesienie limitu płatności bez PIN

Visa to organizacja płatnicza z największym udziałem w polskim rynku kart. Drugi pod tym względem Mastercard zgodę banku centralnego na podniesienie limitu na płatności bez PIN-u otrzymał już w ubiegłym roku. Zapowiedział wówczas, że klienci będą mogli korzystać z tego rozwiązania w II poł. 2019 r. Wygląda na to, że w tym samym okresie zmiany będzie mogła wprowadzić także Visa. Dzięki temu niemal wszystkie karty funkcjonujące na polskim rynku będą mogły działać na tych samych zasadach, jeśli chodzi o autoryzację bez kodu PIN.

Przeczytajcie także: Wyższy limit na płatności bez PIN w III kw. 2019 r.

Limit na płatności bez PIN-u w wysokości 50 zł został ustalony w minionej dekadzie, gdy zbliżeniówki dopiero wprowadzano na polskim rynku. Wielu klientów nie rozumiało zasad działania kart bezstykowych i bało się o swoje pieniądze. Niski limit pomagał więc w hamowaniu tych obaw. Ale przez dziesięć lat wiele się zmieniło. Wzrosły nie tylko ceny, ale i popularność kart zbliżeniowych oraz świadomość zalet tego produktu. Najwyższa więc pora na podniesienie "bezpinowych" płatności. Zwłaszcza, że obowiązujący obecnie w Polsce limit należy do najniższych w Europie.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies