Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Google z licencją instytucji płatniczej w Irlandii. Wcześniej firma zdobyła podobne zezwolenie na Litwie

Na podstawie zezwolenia udzielonego przez władze Irlandii Google może świadczyć usługi płatnicze w całej Unii Europejskiej

Irlandzki bank centralny poinformował dziś o udzieleniu zezwolenia na prowadzenie działalności w charakterze instytucji płatniczej firmie Google Payment Ireland. Na podstawie tego dokumentu i dzięki europejskiemu paszportowi spółka może obsługiwać płatności na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Przeczytajcie także: Litwa rozdaje licencje na lewo i prawo

Irlandzki dokument to druga w ostatnim czasie licencja zdobyta w Europie przez właściciela marki Google. Niedawno zezwolenie na działanie w charakterze instytucji pieniądza elektronicznego wydał mu nadzór litewski. Natomiast w Irlandii licencję pieniądza elektronicznego już dwa lata temu uzyskał inny amerykański gigant technologiczny – Facebook.

Przeczytajcie także: Kontomatik z zezwoleniem na Litwie

Z kolei menedżerowie firmy Google, jak donosi dziś serwis Finextra, już wcześniej deklarowali, że w obszarze płatności nie zamierzają konkurować z bankami a raczej współpracować z nimi na tym polu. Przypomnę, że najważniejszą usługą płatniczą Google jest system płatności mobilnych Google Pay. Za jego pomocą użytkownicy smartfonów mogą płacić zbliżeniowo na terminalach w sklepach stacjonarnych oraz w sklepach internetowych i aplikacjach mobilnych zewnętrznych dostawców. Aby korzystać z Google Pay, należy dodać do cyfrowego portfela kartę wydaną przez tradycyjne instytucje, np. przez banki.

KATEGORIA
PRAWO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies