Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To było do przewidzenia. Po przejęciu Raiffeisen Polbanku BGŻ BNP Paribas zwolni ponad 2 tys. osób

Proces restrukturyzacji zatrudnienia będzie trwał do końca 2020 roku

BGŻ BNP Paribas poinformował przed chwilą w komunikacie, że zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe. Obejmą one maksymalnie 2,2 tys. pracowników. Restrukturyzacja zostanie przeprowadzona w latach 2019-2020 i będzie też wiązała się z likwidacją niektórych oddziałów stacjonarnych. Bank zarezerwował na ten cel 157 mln zł. Kwota ta obciąży wynik banku za IV kw. bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Zwolnienia grupowe w Deutsche Banku

Planowane zwolnienia mają oczywiście związek z przeprowadzoną niedawno fuzją banku z wydzieloną częścią Raiffeisen Polbanku. Takie procesy zwykle wiążą się z redukcją zatrudnienia oraz sieci oddziałów. Ogłoszonej dzisiaj restrukturyzacji można więc było się spodziewać. Kwestią otwartą było tylko, kiedy ona się odbędzie.

BGŻ BNP Paribas podał także, że w związku z planowanymi zwolnieniami grupowymi zakończył już negocjacje i zawarł porozumienie z organizacjami zawodowymi. Uzgodniono m.in. kryteria wyboru pracowników, których umowy o pracę zostaną rozwiązane, warunki uczestnictwa w programach dobrowolnych odejść, odpraw i dodatkowych odszkodowań oraz zasady tzw. relokacji.

Przeczytajcie także: 22 banki, których już nie ma

Tymczasem w przyszłym roku przeprowadzony ma zostać także rebranding oddziałów Raiffeisen Polbank. Obejmie on także sieć dzisiejszego BGŻ BNP Paribas gdyż bank zmieni nazwę – ze skrótu znikną początkowe litery BGŻ. Kilka dni temu akcjonariusze francuskiego banku zdecydowali o pożegnaniu historycznej nazwy BGŻ.

Natomiast ogłoszona dzisiaj restrukturyzacja to nie pierwsze w ostatnim czasie zwolnienia grupowe w bankowości. Niedawno podobny plan ogłosił Deutsche Bank, który wydzieloną część swojej organizacji w Polsce sprzedał Santanderowi. W wyniku działań DB z banku odejdzie ponad 150 osób, a zwolnienia mają zostać przeprowadzone w przyszłym roku.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies